Nalaganje ...
Organizacije vir: ARIS

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
2.13.00  Tehnika  Procesno strojništvo   
2.10.00  Tehnika  Proizvodne tehnologije in sistemi   
2.03.00  Tehnika  Energetika   
2.11.00  Tehnika  Konstruiranje   
2.04.00  Tehnika  Materiali   
2.21.00  Tehnika  Tehnološko usmerjena fizika   

Koda Veda Področje
T210  Tehnološke vede  Strojništvo, hidravlika, vakuumska tehnologija, vibracije in akustično inženirstvo 
T130  Tehnološke vede  Produkcijska tehnologija 
T150  Tehnološke vede  Tehnologija materialov 
T140  Tehnološke vede  Energijske raziskave 
T120  Tehnološke vede  Sistemsko inženirstvo, računalniška tehnologija 

Koda Opis
Raziskovanje 
Izobraževanje 
Industrija 
Prenos tehnologije 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
100.509,48
A''
25.355,02
A'
54.022,65
A1/2
70.278,77
CI10
74.245
CImax
16.661
h10
92
A1
362,18
A3
164,17
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 27. maj 2024; A3 za obdobje 2018-2022
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 3.694  76.187  67.496  18,27 
Scopus 4.322  92.739  82.442  19,07 
Raziskovalne skupine (33)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 0782-001  Laboratorij za dinamiko fluidov in termodinamiko  dr. Božidar Šarler   2.142 
2. 0782-002  Laboratorij za nelinearno mehaniko  dr. Miha Brojan   601 
3. 0782-003  Laboratorij za varjenje  dr. Damjan Klobčar   1.638 
4. 0782-004  Laboratorij za sinergetiko  dr. Edvard Govekar   533 
5. 0782-006  Laboratorij za numerično modeliranje in simulacijo v mehaniki  dr. Miroslav Halilovič   791 
6. 0782-007  Laboratorij za dinamiko strojev in konstrukcij  dr. Miha Boltežar   1.616 
7. 0782-008  Laboratorij za ogrevalno, sanitarno in solarno tehniko ter klimatizacijo  dr. Uroš Stritih   424 
8. 0782-009  Laboratorij za hladilno tehniko  dr. Andrej Kitanovski   563 
9. 0782-010  Laboratorij za preoblikovanje  dr. Tomaž Pepelnjak   591 
10. 0782-011  Laboratorij za alternativne tehnologije  dr. Joško Valentinčič   652 
11. 0782-012  Laboratorij za strego, montažo in pnevmatiko  dr. Niko Herakovič   1.168 
12. 0782-013  Laboratorij za odrezavanje  dr. Franci Pušavec   1.280 
13. 0782-014  Laboratorij za strojne elemente in mehanizme  dr. Marko Nagode   978 
14. 0782-015  Laboratorij za vrednotenje konstrukcij  dr. Jernej Klemenc   1.041 
15. 0782-016  Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo  dr. Mitjan Kalin   1.894 
16. 0782-017  Laboratorij za snovanje in optimiranje konstrukcij  dr. Boris Jerman   459 
17. 0782-018  Laboratorij za modeliranje elementov in konstrukcij  dr. Robert Kunc   932 
18. 0782-019  Laboratorij za računalniško podprto konstruiranje - LECAD  dr. Nikola Vukašinović   1.474 
19. 0782-024  Laboratorij za motorje z notranjim zgorevanjem in elektromobilnost  dr. Tomaž Katrašnik   1.355 
20. 0782-025  Laboratorij za termoenergetiko  dr. Mihael Sekavčnik   1.401 
21. 0782-026  Laboratorij za energetske delovne stroje in tehnično akustiko  dr. Jurij Prezelj   470 
22. 0782-028  Center za eksperimentalno mehaniko  dr. Lidija Slemenik Perše   657 
23. 0782-030  Laboratorij za toplotno obdelavo in laboratorij za preizkušanje kovin  dr. Roman Šturm   558 
24. 0782-031  Laboratorij za meritve v procesnem strojništvu  dr. Jože Kutin   655 
25. 0782-033  Laboratorij za vodne in turbinske stroje  dr. Marko Hočevar   1.546 
26. 0782-034  Laboratorij za toplotno tehniko  dr. Iztok Golobič   837 
27. 0782-035  Laboratorij za aeronavtiko  dr. Igor Petrović   66 
28. 0782-036  Raziskovalna skupina za matematiko  dr. Janez Žerovnik   1.107 
29. 0782-037  IC za sodobno strojništvo  dr. Tone Češnovar   415 
30. 0782-038  Laboratorij za okoljske tehnologije v zgradbah  dr. Sašo Medved   1.014 
31. 0782-039  Laboratorij za fotoniko in laserske sisteme  dr. Rok Petkovšek   350 
32. 0782-040  Laboratorij za lasersko tehniko  dr. Matija Jezeršek   815 
33. 0782-041  Laboratorij za mehatroniko, proizvodne sisteme in avtomatizacijo  dr. Primož Podržaj   1.431 
Raziskovalci (364)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 29052  Edo Adrović    Strokovni ali tehnični sodelavec  151 
2. 32091  dr. Vid Agrež  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec  87 
3. 54161  dr. Žiga Ahčin  Procesno strojništvo  Raziskovalec  24 
4. 55737  Rida Ahmed  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec 
5. 57437  Rayan Ajeeb  Konstruiranje  Raziskovalec 
6. 54918  Izaz Ali  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
7. 20338  dr. Miha Ambrož  Konstruiranje  Raziskovalec  359 
8. 56852  Klara Arhar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  16 
9. 11809  dr. Ciril Arkar  Energetika  Raziskovalec  346 
10. 57312  Sanel Avdić  Konstruiranje  Raziskovalec 
11. 11905  dr. Aleš Babnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  103 
12. 53773  dr. Tibor Barši Palmić  Konstruiranje  Raziskovalec  15 
13. 56986  Jan Bartolj    Strokovni ali tehnični sodelavec  11 
14. 23180  dr. Janez Benedičič  Konstruiranje  Raziskovalec  126 
15. 51907  Martina Benko Loknar  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  12 
16. 54777  Jure Berce  Procesno strojništvo  Raziskovalec  27 
17. 03923  dr. Anton Bergant  Procesno strojništvo  Raziskovalec  392 
18. 26556  dr. Zoran Bergant  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  106 
19. 20863  dr. Tomaž Berlec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  351 
20. 35646  dr. Benjamin Bizjan  Mehanika  Raziskovalec  125 
21. 58026  Mihael Blatnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
22. 20351  dr. Miha Bobič  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  33 
23. 22455  dr. Gregor Bobovnik  Meroslovje  Raziskovalec  274 
24. 56845  Žan Boček  Mehanika  Raziskovalec 
25. 57495  Leon Bogdanović    Strokovni ali tehnični sodelavec 
26. 54860  Simon Bogić    Strokovni ali tehnični sodelavec  26 
27. 02034  dr. Miha Boltežar  Konstruiranje  Raziskovalec  1.241 
28. 05912  dr. Andrej Bombač  Procesno strojništvo  Raziskovalec  222 
29. 18327  dr. Drago Bračun  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  237 
30. 53102  Matic Brank  Konstruiranje  Raziskovalec  32 
31. 19859  dr. Vitoslav Bratuš  Materiali  Raziskovalec  33 
32. 39976  Žiga Bratuž  Šport  Raziskovalec  18 
33. 52103  dr. Simon Brezovnik  Matematika  Raziskovalec  50 
34. 56005  Tine Brežan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
35. 24560  dr. Miha Brojan  Konstruiranje  Raziskovalec  395 
36. 54915  Tomaž Brzin  Konstruiranje  Raziskovalec 
37. 55531  Mattia Bucci  Procesno strojništvo  Raziskovalec  26 
38. 55644  Jan Cerar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  11 
39. 58029  Nejc Cerkovnik  Energetika  Raziskovalec  15 
40. 15341  dr. Amer Amor Chowdhury Haque  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  319 
41. 58251  Matevž Cimermančič  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
42. 37400  dr. Marko Corn  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  35 
43. 53298  dr. Stefan Costea  Konstruiranje  Raziskovalec  83 
44. 36852  Matic Cotič    Strokovni ali tehnični sodelavec  23 
45. 25798  dr. Gregor Čepon  Konstruiranje  Raziskovalec  425 
46. 38760  dr. Luka Černe  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  19 
47. 32073  dr. Martin Česnik  Konstruiranje  Raziskovalec  133 
48. 23947  dr. Tone Češnovar  Ekonomija  Raziskovalec  43 
49. 34376  dr. Lucija Čoga  Konstruiranje  Raziskovalec  63 
50. 33238  dr. Vanja Čok  Konstruiranje  Raziskovalec  66 
51. 39495  Luka Čurović  Energetika  Raziskovalec  64 
52. 21232  dr. Mihael Debevec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  633 
53. 23289  dr. Ivan Demšar  Konstruiranje  Raziskovalec  64 
54. 38848  dr. Tadej Dobravec  Procesno strojništvo  Raziskovalec  55 
55. 30588  mag. Suzana Domjan  Energetika  Raziskovalec  174 
56. 37417  dr. Mitja Drab  Fizika  Raziskovalec  66 
57. 22240  dr. Radovan Dražumerič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  79 
58. 38468  Pavel Drešar    Strokovni ali tehnični sodelavec  26 
59. 35058  dr. Primož Drešar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  28 
60. 15990  dr. Boštjan Drobnič  Energetika  Raziskovalec  204 
61. 38903  Jaka Dugar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  43 
62. 23471  dr. Matevž Dular  Energetika  Raziskovalec  463 
63. 58395  Jure Dvoršak  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
64. 14872  dr. Martin Furlan  Mehanika  Raziskovalec  49 
65. 29631  dr. Boštjan Gabrovšek  Matematika  Raziskovalec  77 
66. 57356  Prashant Gangwani  Konstruiranje  Raziskovalec 
67. 12288  mag. Tone Godeša  Rastlinska produkcija in predelava  Raziskovalec  216 
68. 05566  dr. Iztok Golobič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  776 
69. 39358  dr. Domen Gorjup  Konstruiranje  Raziskovalec  27 
70. 56816  Jasna Gornik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
71. 32075  dr. Aleš Gosar  Konstruiranje  Raziskovalec  115 
72. 39528  dr. Jurij Gostiša  Procesno strojništvo  Raziskovalec  72 
73. 58030  Vid Gostiša  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
74. 08782  dr. Edvard Govekar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  429 
75. 10157  dr. Ladislav Grad  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  82 
76. 36365  dr. Urška Gradišar Centa  Fizika  Raziskovalec  71 
77. 56664  Jure Gramc  Energetika  Raziskovalec  38 
78. 29224  dr. Peter Gregorčič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  263 
79. 38150  dr. Damir Grguraš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  95 
80. 21174  dr. Aleksander Grm  Mehanika  Raziskovalec  65 
81. 36255  Dušanka Grubor Železnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
82. 58843  Lucija Gruden    Strokovni ali tehnični sodelavec 
83. 56987  Žiga Gruden    Strokovni ali tehnični sodelavec 
84. 56011  Armin Hadžić  Procesno strojništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  26 
85. 20443  dr. Miroslav Halilovič  Mehanika  Raziskovalec  400 
86. 30833  dr. Umut Hanoglu  Procesno strojništvo  Raziskovalec  50 
87. 10499  dr. Niko Herakovič  Konstruiranje  Raziskovalec  702 
88. 33488  dr. Jurij Hladnik  Konstruiranje  Raziskovalec  81 
89. 18836  dr. Marko Hočevar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  601 
90. 58887  Domen Hojkar  Energetika  Raziskovalec 
91. 10926  dr. Darja Horvat  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  64 
92. 58249  Gašper Hribar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
93. 50212  dr. Luka Hribar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  23 
94. 50688  dr. Awais Ikram  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  30 
95. 56851  Mirza Imširović  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
96. 54895  Enej Istenič  Konstruiranje  Raziskovalec 
97. 54971  Slobodanka Ivanjić Kostrešević    Strokovni ali tehnični sodelavec 
98. 53512  Denis Jankovič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  16 
99. 56850  Miha Jelenčič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
100. 50106  Darja Jeločnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
101. 36571  Rok Jelovčan    Strokovni ali tehnični sodelavec  86 
102. 05637  dr. Marjan Jenko  Elektronske komponente in tehnologije  Raziskovalec  157 
103. 56976  Samo Jereb  Procesno strojništvo  Raziskovalec  18 
104. 14345  dr. Boris Jerman  Konstruiranje  Raziskovalec  447 
105. 33239  dr. Marko Jerman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  86 
106. 20270  dr. Andrej Jeromen  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  73 
107. 21238  dr. Matija Jezeršek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  377 
108. 53012  Anja Juriševič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
109. 53509  Jure Kajbič  Konstruiranje  Raziskovalec  22 
110. 14556  dr. Mitjan Kalin  Konstruiranje  Raziskovalec  1.117 
111. 32770  dr. Tadej Kanduč  Matematika  Raziskovalec  59 
112. 54942  Deepa Kareepadath Santhosh  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
113. 51942  Luka Kastelic  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  39 
114. 54276  Tomaž Kastelic  Mehanika  Raziskovalec 
115. 23468  dr. Tomaž Katrašnik  Energetika  Raziskovalec  673 
116. 18048  Tadeja Kavčič    Strokovni ali tehnični sodelavec  31 
117. 58889  dr. Marko Keber  Energetika  Raziskovalec 
118. 23778  dr. Tomaž Kek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  158 
119. 52972  Matic Kelvišar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
120. 50820  Matjaž Kern  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  37 
121. 18580  dr. Andrej Kitanovski  Procesno strojništvo  Raziskovalec  501 
122. 53878  Urban Klanjšček  Konstruiranje  Raziskovalec 
123. 16334  dr. Jernej Klemenc  Konstruiranje  Raziskovalec  792 
124. 50695  dr. Katja Klinar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  83 
125. 20441  dr. Damjan Klobčar  Konstruiranje  Raziskovalec  566 
126. 10424  dr. Pino Koc  Mehanika  Raziskovalec  260 
127. 50821  dr. Tadej Kocjan  Konstruiranje  Raziskovalec  46 
128. 52343  Jernej Jan Kočica  Proizvodne tehnologije in sistemi  Strokovni ali tehnični sodelavec  20 
129. 52247  dr. Miha Kodrič  Konstruiranje  Raziskovalec  21 
130. 32070  dr. Janez Kogovšek  Konstruiranje  Raziskovalec  53 
131. 58662  Mihael Boštjan Končar  Energetika  Raziskovalec  18 
132. 18005  Franci Kopač    Strokovni ali tehnični sodelavec  55 
133. 56844  Jure Korbar  Mehanika  Raziskovalec  10 
134. 29800  Jernej Korinšek    Strokovni ali tehnični sodelavec  58 
135. 12725  dr. Leon Kos  Konstruiranje  Raziskovalec  251 
136. 38896  dr. Matjaž Kos  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  27 
137. 11624  dr. Borut Kosec  Materiali  Raziskovalec  978 
138. 39927  dr. Jure Košir  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  14 
139. 54775  Tilen Košir  Mehanika  Raziskovalec 
140. 32762  Jernej Kovač    Strokovni ali tehnični sodelavec  316 
141. 30680  dr. Jernej Kovačič  Konstruiranje  Raziskovalec  243 
142. 56848  Krištof Kovačič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  15 
143. 21381  dr. Miha Kovačič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  245 
144. 56288  Dejan Kovšca  Mehanika  Raziskovalec  17 
145. 53118  Nejc Kozamernik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
146. 38151  dr. Dominik Kozjek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  39 
147. 23470  dr. Peter Krajnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  236 
148. 18702  Vane Kralj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
149. 17076  dr. Davorin Kramar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  449 
150. 39191  dr. Matej Kranjec  Konstruiranje  Raziskovalec  21 
151. 20969  dr. Simon Krašna  Konstruiranje  Raziskovalec  141 
152. 54773  Gaia Kravanja  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  16 
153. 55317  dr. Andraž Kravos  Energetika  Raziskovalec  73 
154. 34443  dr. Ambrož Kregar  Energetika  Raziskovalec  74 
155. 58080  Gašper Krivic  Konstruiranje  Raziskovalec 
156. 54859  Ajda Kunavar  Kemijsko inženirstvo  Raziskovalec  10 
157. 16173  dr. Robert Kunc  Konstruiranje  Raziskovalec  428 
158. 06784  dr. Igor Kuštrin  Energetika  Raziskovalec  361 
159. 20047  dr. Jože Kutin  Meroslovje  Raziskovalec  423 
160. 58025  Mark Kuzman  Konstruiranje  Raziskovalec 
161. 58756  Aleš Lavrič  Šport  Raziskovalec  11 
162. 55744  Jaka Lavrih    Strokovni ali tehnični sodelavec 
163. 12260  dr. Andrej Lebar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  309 
164. 54776  Aljaž Litrop  Konstruiranje  Raziskovalec  25 
165. 33584  dr. Qingguo Liu  Procesno strojništvo  Raziskovalec  34 
166. 37513  dr. Žiga Lokar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  37 
167. 38149  dr. Damjan Lolić  Mehanika  Raziskovalec  11 
168. 33777  dr. Andrej Lotrič  Energetika  Raziskovalec  73 
169. 38050  dr. Nejc Lukač  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  48 
170. 50858  dr. Andraž Maček  Mehanika  Raziskovalec  92 
171. 53505  Alenka Maffi    Strokovni ali tehnični sodelavec 
172. 35611  Mateja Maffi    Strokovni ali tehnični sodelavec 
173. 24749  dr. Franc Majdič  Konstruiranje  Raziskovalec  579 
174. 34009  Aleš Malneršič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  74 
175. 50105  Andreja Malus  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  16 
176. 39192  dr. Rok Markežič  Mehanika  Raziskovalec  18 
177. 54774  Matevž Marš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
178. 53511  Sebastjan Matkovič  Konstruiranje  Raziskovalec  32 
179. 36364  dr. Boštjan Mavrič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  106 
180. 30539  Tanja Mavrič Rušt    Strokovni ali tehnični sodelavec 
181. 03408  dr. Sašo Medved  Energetika  Raziskovalec  808 
182. 39813  Igor Mele  Materiali  Raziskovalec  54 
183. 33498  dr. Mohor Mihelčič  Materiali  Raziskovalec  146 
184. 10440  dr. Aleš Mihelič  Mehanika  Raziskovalec  109 
185. 55741  Urška Mlakar  Energetika  Raziskovalec  43 
186. 37988  dr. Bor Mojškerc  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  28 
187. 08719  dr. Nikolaj Mole  Mehanika  Raziskovalec  334 
188. 23369  dr. Mitja Mori  Energetika  Raziskovalec  401 
189. 52341  dr. Matic Može  Procesno strojništvo  Raziskovalec  148 
190. 35031  dr. Katarina Mramor  Procesno strojništvo  Raziskovalec  60 
191. 37953  dr. Jaka Mur  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  52 
192. 39193  dr. Jure Murovec  Energetika  Raziskovalec  51 
193. 58898  Tim Mušič  Konstruiranje  Raziskovalec 
194. 57353  Irfan Nadeem  Konstruiranje  Raziskovalec  13 
195. 13469  dr. Marko Nagode  Konstruiranje  Raziskovalec  816 
196. 58306  dr. Anish Nair  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  19 
197. 18049  Aleksander Novak    Strokovni ali tehnični sodelavec  146 
198. 58248  Benjamin Novak  Meroslovje  Raziskovalec 
199. 56408  Iztok Novak  Šport  Raziskovalec 
200. 22241  dr. Lovrenc Novak  Energetika  Raziskovalec  200 
201. 58888  Luka Novak  Konstruiranje  Raziskovalec 
202. 54466  Nejc Novak  Konstruiranje  Raziskovalec  45 
203. 53812  Štefan Obid  Mehanika  Raziskovalec  26 
204. 53664  dr. Domen Ocepek  Konstruiranje  Raziskovalec  49 
205. 10370  dr. Ivan Okorn  Konstruiranje  Raziskovalec  103 
206. 26561  dr. Simon Oman  Konstruiranje  Raziskovalec  257 
207. 23469  dr. Henri Orbanić  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  173 
208. 56010  Jernej Ortar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  13 
209. 36989  Uroš Orthaber  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec  12 
210. 35754  dr. Alen Oseli  Mehanika  Raziskovalec  137 
211. 56847  Nejc Osolnik  Konstruiranje  Raziskovalec 
212. 34412  dr. Eneja Osterman  Energetika  Raziskovalec  28 
213. 54541  Ivo Pačnik    Strokovni ali tehnični sodelavec  13 
214. 53231  dr. Žiga Pandur  Procesno strojništvo  Raziskovalec  32 
215. 39189  dr. Branislav Panić  Konstruiranje  Raziskovalec  23 
216. 34413  dr. Urban Pavlovčič  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  51 
217. 12957  dr. Tomaž Pepelnjak  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  431 
218. 24328  dr. Aljoša Peperko  Matematika  Raziskovalec  197 
219. 57917  Jakob Perne    Strokovni ali tehnični sodelavec  11 
220. 35427  dr. Jaka Petelin  Fizika  Raziskovalec  54 
221. 50822  Nada Petelin  Procesno strojništvo  Raziskovalec  44 
222. 35069  dr. Martin Petkovšek  Procesno strojništvo  Raziskovalec  134 
223. 15646  dr. Rok Petkovšek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  273 
224. 32081  dr. Igor Petrović  Mehanika  Raziskovalec  56 
225. 33801  dr. Miha Pipan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  183 
226. 51901  Peter Pipp  Mehanika  Raziskovalec  10 
227. 53721  Teja Pirnat    Strokovni ali tehnični sodelavec 
228. 58368  Renata Piščanec    Strokovni ali tehnični sodelavec 
229. 53795  Tanja Plestenjak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
230. 55736  Jan Pleterski  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
231. 28609  dr. Matej Pleterski  Materiali  Raziskovalec  70 
232. 17059  dr. Primož Podržaj  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  201 
233. 51896  dr. Miha Pogačar  Mehanika  Raziskovalec  26 
234. 04000  Marjan Pohl  Meroslovje  Strokovni ali tehnični sodelavec  31 
235. 33657  dr. Marko Polajnar  Konstruiranje  Raziskovalec  106 
236. 33242  dr. Primož Poredoš  Energetika  Raziskovalec  104 
237. 58031  Mark Porenta  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
238. 15107  dr. Primož Potočnik  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  182 
239. 57049  dr. Tanja Potočnik Mesarić    Strokovni ali tehnični sodelavec  17 
240. 22649  dr. Janez Povh  Računalniško intenzivne metode in aplikacije  Raziskovalec  342 
241. 25463  dr. Tomaž Požar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  146 
242. 27988  dr. Tomaž Požrl  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  36 
243. 20857  dr. Jurij Prezelj  Energetika  Raziskovalec  455 
244. 36357  dr. Matej Prijatelj  Energetika  Raziskovalec  21 
245. 57341  Tomaž Pšeničnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
246. 55743  Jernej Puc  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
247. 57005  Jan Pustavrh  Konstruiranje  Raziskovalec  14 
248. 26559  dr. Franci Pušavec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  610 
249. 21784  Aleksandra Radelj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
250. 35601  dr. Boštjan Rajh  Varstvo okolja  Raziskovalec  55 
251. 51900  Khush Bakhat Rana  Procesno strojništvo  Raziskovalec  13 
252. 53414  Davor Rašić  Energetika  Raziskovalec  17 
253. 32078  dr. Dunja Ravnikar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  21 
254. 01371  dr. Zlatko Rek  Procesno strojništvo  Raziskovalec  218 
255. 39494  dr. Matevž Resman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  45 
256. 57002  Dragotin Resnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
257. 50956  Nina Reščič  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  39 
258. 26144  dr. Lidija Rihar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  172 
259. 52716  Luka Roblek  Mehanika  Raziskovalec 
260. 19286  dr. Samuel Rodman Oprešnik  Energetika  Raziskovalec  155 
261. 53507  Žiga Rosec  Energetika  Raziskovalec  23 
262. 57808  dr. Juan Manuel Rossello  Energetika  Raziskovalec  49 
263. 17999  Matjaž Rot    Strokovni ali tehnični sodelavec  175 
264. 18047  Vinko Rotar    Strokovni ali tehnični sodelavec  38 
265. 58585  David Rožman  Konstruiranje  Raziskovalec 
266. 51897  dr. Nejc Rožman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  19 
267. 54411  Dominik Rupert    Strokovni ali tehnični sodelavec 
268. 52366  Zdenka Rupič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
269. 21774  dr. Darja Rupnik Poklukar  Matematika  Raziskovalec  57 
270. 15850  dr. Primož Rus  Mehanika  Raziskovalec  55 
271. 30912  dr. Izidor Sabotin  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  118 
272. 56402  dr. Mahrukh Sadaf  Mehanika  Raziskovalec  12 
273. 51269  Peter Sambol    Strokovni ali tehnični sodelavec  20 
274. 34618  dr. Anastasia Samodurova  Fizika  Raziskovalec  17 
275. 58740  Luka Samsa  Konstruiranje  Raziskovalec 
276. 39917  Matej Sečnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec  61 
277. 27773  dr. Ivan Sedmak  Procesno strojništvo  Raziskovalec  111 
278. 14342  dr. Mihael Sekavčnik  Energetika  Raziskovalec  576 
279. 32082  dr. Luka Selak  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  50 
280. 33516  dr. Tine Seljak  Energetika  Raziskovalec  197 
281. 08456  dr. Andrej Senegačnik  Energetika  Raziskovalec  338 
282. 57155  Stefan Serafimoski  Mehanika  Raziskovalec 
283. 51435  Luka Sevšek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  22 
284. 54772  Jaka Simončič  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec 
285. 54779  Narendra Singh  Konstruiranje  Raziskovalec 
286. 23010  dr. Janko Slavič  Konstruiranje  Raziskovalec  654 
287. 22701  dr. Lidija Slemenik Perše  Mehanika  Raziskovalec  445 
288. 58284  Žak Sovec  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
289. 33274  dr. Bojan Starman  Mehanika  Raziskovalec  124 
290. 54780  Ema Stefanovska  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
291. 21632  Jožica Sterle    Strokovni ali tehnični sodelavec 
292. 39196  dr. Luka Sterle  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  41 
293. 15163  dr. Uroš Stritih  Energetika  Raziskovalec  413 
294. 38156  dr. Rok Stropnik  Energetika  Raziskovalec  110 
295. 29619  dr. Andrej Svete  Meroslovje  Raziskovalec  130 
296. 04101  dr. Božidar Šarler  Procesno strojništvo  Raziskovalec  1.104 
297. 56846  Dominik Šavli  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec 
298. 29047  dr. Domen Šeruga  Konstruiranje  Raziskovalec  337 
299. 31322  dr. Marko Šimic  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  273 
300. 36136  mag. Valentina Šimić Škraba  Mehanika  Raziskovalec 
301. 32526  dr. Andrej Škrlec  Konstruiranje  Raziskovalec  89 
302. 33467  dr. Gašper Škulj  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  52 
303. 54778  Jan Šmalc  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
304. 39999  Matic Šobak    Strokovni ali tehnični sodelavec  57 
305. 13026  dr. Roman Šturm  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  332 
306. 21797  Matjaž Šubelj  Konstruiranje  Strokovni ali tehnični sodelavec 
307. 52067  dr. Jan Šuntajs  Fizika  Raziskovalec  18 
308. 53756  Katja Tajč    Strokovni ali tehnični sodelavec 
309. 57057  Emilija Todorovski  Energetika  Raziskovalec 
310. 58661  Filip Todorovski  Energetika  Raziskovalec 
311. 55543  Grega Tomažin  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
312. 37663  dr. Dejan Tomažinčič  Konstruiranje  Raziskovalec  55 
313. 34418  dr. Urban Tomc  Procesno strojništvo  Raziskovalec  93 
314. 33069  dr. Pavel Tomšič  Konstruiranje  Raziskovalec  65 
315. 30910  dr. Ana Trajkovski  Konstruiranje  Raziskovalec  54 
316. 34656  dr. Jovan Trajkovski  Konstruiranje  Raziskovalec  94 
317. 32761  Vida Trček  Mehanika  Raziskovalec 
318. 28906  dr. Uroš Trdan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  142 
319. 55643  Jonas Trojer    Strokovni ali tehnični sodelavec  47 
320. 29624  dr. Jaka Tušek  Procesno strojništvo  Raziskovalec  155 
321. 58028  Janko Tuta  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
322. 51899  dr. Uroš Urbas  Konstruiranje  Raziskovalec  24 
323. 33473  dr. Janez Urevc  Mehanika  Raziskovalec  140 
324. 18553  dr. Joško Valentinčič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  444 
325. 52700  dr. Ivona Vasileska  Konstruiranje  Raziskovalec  42 
326. 57481  Blaž Velkavrh  Elektronske komponente in tehnologije  Raziskovalec  14 
327. 36938  dr. Daniele Vella  Fizika  Raziskovalec  71 
328. 23018  dr. Robert Vertnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  222 
329. 16148  dr. Tomaž Videnič  Konstruiranje  Raziskovalec  99 
330. 35395  dr. Rok Vihar  Energetika  Raziskovalec  57 
331. 54938  Katja Vozel  Procesno strojništvo  Raziskovalec  29 
332. 30914  dr. Rok Vrabič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  248 
333. 35728  Anja Vrhovec    Strokovni ali tehnični sodelavec 
334. 55738  Tim Vrtač  Mehanika  Raziskovalec 
335. 53510  Gašper Vuga  Procesno strojništvo  Raziskovalec  16 
336. 25450  dr. Nikola Vukašinović  Konstruiranje  Raziskovalec  207 
337. 58394  Filip Jure Vuzem  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
338. 37776  dr. Rizwan Zahoor  Procesno strojništvo  Raziskovalec  42 
339. 21773  dr. Helena Zakrajšek  Matematika  Raziskovalec  27 
340. 51176  dr. Klemen Zaletelj  Konstruiranje  Raziskovalec  20 
341. 53904  Jan Zavodnik  Konstruiranje  Raziskovalec  36 
342. 54079  dr. Eva Zavrl  Energetika  Raziskovalec  44 
343. 35386  dr. Klemen Zelič  Energetika  Raziskovalec  56 
344. 52620  dr. Jure Zevnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec  35 
345. 39298  dr. Peter Zobec  Konstruiranje  Raziskovalec  36 
346. 58890  Vid Zuljan  Energetika  Raziskovalec 
347. 58252  Bor Zupan  Procesno strojništvo  Raziskovalec  10 
348. 37172  dr. Hugo Zupan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  113 
349. 10555  dr. Samo Zupan  Konstruiranje  Raziskovalec  368 
350. 56849  Andraž Zupanc  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
351. 33926  dr. Mojca Zupanc  Procesno strojništvo  Raziskovalec  78 
352. 36685  dr. Matevž Zupančič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  261 
353. 30568  dr. Sebastjan Žagar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  46 
354. 55971  Tilen Žel  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
355. 55739  Anže Železnik  Mehanika  Raziskovalec  25 
356. 26558  dr. Andrej Žerovnik  Konstruiranje  Raziskovalec  138 
357. 03430  dr. Janez Žerovnik  Matematika  Raziskovalec  805 
358. 51748  dr. Primož Žibret  Meroslovje  Raziskovalec 
359. 55031  Tej Žižak  Procesno strojništvo  Raziskovalec  34 
360. 50074  dr. Anton Žnidarčič  Energetika  Raziskovalec  46 
361. 58027  Urban Žnidaršič  Konstruiranje  Raziskovalec 
362. 36409  dr. Blaž Žugelj  Konstruiranje  Raziskovalec  24 
363. 50587  dr. Tena Žužek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  29 
364. 36402  dr. Urban Žvar Baškovič  Energetika  Raziskovalec  101 
Raziskovalni projekti ARIS (344) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. N2-0328  Vpliv temperaturnih razmer na mikrostrukturo in mehanske lastnosti aditivno izdelanih materialov  1.1.2024 - 31.12.2027  dr. Damjan Klobčar   566 
2. J2-50222  Novi pristopi h kontinuirnemu pridobivanju atmosferske vode s hidrogeli na osnovi izmenjave sevalne energije z vesoljem in koriščenja odpadne toplote  1.7.2024 - 30.6.2027  dr. Primož Poredoš   104 
3. J7-50229  Sistem za pozitronsko tomografijo z omejenim zornim poljem  1.7.2024 - 30.6.2027  dr. Rok Pestotnik   724 
4. N2-0335  HEXAPIC - Delčna koda za heterogene računalniške arhiteture na ravni eksa  1.9.2024 - 28.2.2027  dr. Leon Kos   251 
5. N2-0343  Temeljne raziskave uporabnosti napovednih modelov, ki temeljijo na umetni inteligenci, za izboljšanje kakovosti proizvodnje z naprednimi procesi strojne obdelave  1.3.2024 - 28.2.2027  dr. Franci Pušavec   610 
6. N2-0326  Eksperimentalna in numerična analiza statičnega in dinamičnega upogibnega obremenjevanja kompozitov z gumeno matrico  1.1.2024 - 31.12.2026  dr. Jernej Klemenc   792 
7. L2-50045  Dvofilamentni 3D tisk z betonom in zemljino  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Lucija Hanžič   1.481 
8. L2-50083  Mehko robotski hidravlični vpenjalni sistem hlodovine - SOFT LOGGING  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Franc Majdič   2.284 
9. L2-50059  Nanostrukturne prevleke visokoentropijskih zlitin za uporabo v orodjarstvu  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Aljaž Drnovšek   4.020 
10. J7-50094  Piezofotonski kompoziti na osnovi dvodimenzionalnih materialov za ultrazvočno stimulacijo v bioloških sistemih (2D-UltraS)  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Daniele Vella   1.188 
11. J2-50085  Raziskave medfaznih pojavov kapljic in mehurčkov na funkcionaliziranih površinah ob uporabi napredne diagnostike za razvoj okoljskih tehnologij prihodnosti in izboljšanega prenosa toplote (DroBFuSE)  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Matevž Zupančič   1.375 
12. L2-50079  Raziskave skoraj suhega kriogenega odrezavanja za doseganje čistejše proizvodnje z manj odpadki v serijski avtomobilski industriji  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Franci Pušavec   1.277 
13. J7-50042  Spremljanje urbanega hrupa in biodiverzitete za zeleno prihodnost z akustičnim IoT radarjem s klasifikacijo dogodkov na osnovi UI  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Jurij Prezelj   1.914 
14. BI-BA/24-25-034  Raziskave in analize nosilnosti aditivno izdelanih kovinskih izdelkov  1.1.2024 - 31.12.2025  dr. Damjan Klobčar   566 
15. BI-FR/24-25-PROTEUS-010  Reaktor v mehurčku z nanodelci za čisto proizvodnjo energije  1.1.2024 - 31.12.2025  dr. Mojca Zupanc   78 
16. BI-BA/24-25-039  Toplotne lastnosti dentalnih materialov  1.1.2024 - 31.12.2025  dr. Borut Kosec   978 
17. BI-BA/24-25-031  Uporaba algoritmov strojnega učenja pri modeliranju, optimizaciji in napovedovanju različnih procesov v energetiki in gospodarstvu  1.1.2024 - 31.12.2025  dr. Tomaž Berlec   351 
18. N1-0278  Biološka koda vozlov - identifikacija vzorcev vozlanja v biomolekulah z uporabo umetne inteligence  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Boštjan Gabrovšek   1.641 
19. N2-0251  Izboljšanje procesa vrenja z uporabo teksturiranih površin (BEST)  1.1.2022 - 31.12.2025  dr. Iztok Golobič   1.049 
20. N2-0227  PROMETHEIA - Procesi za enkapsulacijo kovin v pirolitičnem oglju  1.12.2021 - 30.11.2025  dr. Mihael Sekavčnik   1.189 
21. Z2-50062  Nenavaden primer implodirajočih kavitacijskih mehurčkov: Hitri curki in kje jih najti? (Curious)  1.10.2023 - 30.9.2025  dr. Jure Zevnik   35 
22. Z2-50081  Razvoj celičnega kompozita s sposobnostjo transformacije celic z izbranim aktivacijskim mehanizmom  1.10.2023 - 30.9.2025  dr. Dejan Tomažinčič   55 
23. J2-4478  HLAJENJE V TRDNEM STANJU S HIDROSTATIČNIM TLAKOM: RAZVOJ BAROKALORIČNE HLADILNE NAPRAVE (COOL PRESS)  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Jaka Tušek   1.139 
24. L2-4474  Konstruiranje kontaktov na nano skali za visoko zmogljive, energetsko učinkovite in lahke komponente za zeleno mobilnost – CODE-GM  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Mitjan Kalin   1.872 
25. L2-4485  Merjenje absorpcije črnega ogljika s sistemom na osnovi optičnih vlaken  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Vid Agrež   680 
26. J2-4480  Odstranjevanje izbranih protimikrobnih učinkovin s hibridno kavitacijsko-plazemsko tehnologijo iz vodnih matric različnih kompleksnosti (Causma)  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Martin Petkovšek   2.711 
27. J2-4449  Preobrazni mehki kirigami kompozitni sistem za snovanje gibkih zložljivih struktur in mehkih robotov  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Miha Brojan   2.524 
28. J7-4639  Protibakterijske zlitine: razvoj z aditivno 3D tehnologijo, karakterizacija in klinična uporaba  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Ingrid Milošev   4.894 
29. J1-4031  Računalniška knjižnica za zavozlane strukture in aplikacije  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Boštjan Gabrovšek   2.635 
30. J2-4470  Raziskave zanesljivosti in učinkovitosti računanja na robu v pametni tovarni z uporabo tehnologij 5G  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Niko Herakovič   1.219 
31. J2-4477  RAZVOJ INOVATIVNIH BREZMREŽNIH METOD ZA VEČFIZIKALNE IN VEČNIVOJSKE SIMULACIJE VRHUNSKIH TEHNOLOGIJ  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Božidar Šarler   2.399 
32. V4-2230  Razvoj in uvajanje digitalnih orodij za podporo v pridelavi sadja  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Tatjana Unuk   5.120 
33. V4-2226  Ukrepi za zmanjšanje rabe kemičnih FFS v vinogradništvu  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Mario Lešnik   2.126 
34. L7-4495  Zelene stene za trajnostne stavbe in mesta prihodnosti  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Ciril Arkar   2.825 
35. BI-VB/23-25-012  Dinamika kavitacijskih mehurčkov v ultra hitrih rotacijskih sistemih  1.5.2023 - 30.4.2025  dr. Matevž Dular   519 
36. BI-HR/23-24-022  Merilni sistem za temperaturno mapiranje površin (MESOTHERMS)  1.4.2023 - 31.3.2025  dr. Urban Tomc   93 
37. BI-ME/23-24-009  Napredne brezmrežne metode za probleme strjevanja  1.1.2023 - 31.12.2024  dr. Božidar Šarler   1.104 
38. BI-TR/22-24-011  Odstranjevanje zdravilnih učinkovin z hidrodinamsko kavitacijo v mikro kanalih (CAV2PhaBio)  1.1.2023 - 31.12.2024  dr. Mojca Zupanc   78 
39. BI-DE/23-24-010  Optične meritve tlakov udarnih valov v okolici kolapsa kavitacijskega mehurčka  1.1.2023 - 31.12.2024  dr. Rok Petkovšek   273 
40. BI-TR/22-24-001  Prenos toplote pri vrenju in povečanje kritičnega toplotnega toka s kombinacjio akustičnega polja in spremembe omočenja površine  1.1.2023 - 31.12.2024  dr. Matevž Dular   463 
41. BI-TR/22-24-008  Varjenje z mehansko energijo ultrazvočno konsolidiranih Ti-Al laminiranih kompozitov in Al zlitin in njihove mehanske, korozijske lastnosti ter adhezijska trdnost v odvisnosti od laserskih udarnih obremenitev  1.1.2023 - 31.12.2024  dr. Damjan Klobčar   566 
42. BI-IN/22-24-016  Izdelovalne verige za serijsko izdelavo mikroreaktorskih sistemov  1.1.2022 - 31.12.2024  dr. Henri Orbanić   173 
43. BI-IN/22-24-001  Obrabno-odporni samo-mazalni materiali na osnovi bakra za električne drsne kontakte  1.1.2022 - 31.12.2024  dr. Mitjan Kalin   1.117 
44. BI-IN/22-24-011  O vplivu ultrazvoka na kontrastne agente za zgodnjo zaznavanje aterosleroze  1.1.2022 - 31.12.2024  dr. Matevž Dular   463 
45. BI-IN/22-24-017  Razvoj Al-Ni-RE zlitin za visoko-temperaturne in tribološke aplikacije  1.1.2022 - 31.12.2024  dr. Roman Šturm   332 
46. Z2-4479  Napredno brezmrežno modeliranje in simulacija razvoja mikrostrukture za vrhunske kovinske izdelke  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Tadej Dobravec   55 
47. Z2-4471  Raziskave in razvoj inovativnih tehnologij izdelave vodikovih gorivnih celic za zeleno mobilnost  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Damir Grguraš   95 
48. V2-2296  Varnost v cestnem prometu - Razvoj nove metodologije merjenja varnosti v cestnem prometu  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Robert Kunc   2.046 
49. V2-2279  Vpeljava kvantitativnega, večnivojskega spremljanja prehoda v krožno gospodarstvo  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Zorka Novak Pintarič   674 
50. L2-3171  Generacija ultrakratkih laserskih pulzov za zelo hitro in visoko prilagodljivo vzporedno mikro-procesiranje  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Rok Petkovšek   470 
51. J2-3052  Inženiring inovativnih in pametnih hibridnih materialov prihodnosti z združevanjem lasersko funkcionaliziranih kovinskih površin in živih celic (LaserInSMArT)  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Peter Gregorčič   2.243 
52. J2-3044  Kontroliranje ekstremnih kavitacijskih pogojev z lasersko funkcionalizacijo površin (eCATS)  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Martin Petkovšek   1.209 
53. J2-3057  Kontrolirano generiranje mikromehurčkov in raziskave njihove fizike za uporabo v kemiji, biologiji in medicini.  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Matevž Dular   968 
54. L7-3186  Lasersko podprto odstranjevanje biofilmov pri parodontalnih in periimplantnih boleznih  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. David Stopar   1.710 
55. J1-3006  Magnetno odzivne površine za manipulacijo svetlobe in tekočin  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Irena Drevenšek Olenik   2.256 
56. L2-3173  NAPREDNA SIMULACIJA IN OPTIMIZACIJA CELOTNE PROCESNE POTI ZA IZDELAVO VRHUNSKIH JEKEL  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Božidar Šarler   3.416 
57. J2-3054  Napredni sistem udarne cevi za visokofrekvenčno primarno dinamično tlačno umerjanje  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Andrej Svete   654 
58. L2-3174  Nizkoemisijsko gospodinjsko strojno sušenje z vrednotenjem poškodb tekstilnih materialov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Marko Hočevar   1.996 
59. J2-3056  Razvoj optične merilne metode za merjenje gladine turbulentnega dvofaznega toka s prosto gladino  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Sabina Kolbl Repinc   2.546 
60. L2-3168  Razvoj samo-učečega sistema za optimizacijo pravil vožnje avtonomnih transportnih vozil in njihovih časovno-prostorsko usklajenih aktivnosti  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Gregor Klančar   2.212 
61. L2-3172  Razvoj tehničnih smernic za štirislojne zasteklitve  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Miroslav Halilovič   2.732 
62. J7-3148  TCCbuilder: Odprtokodno simulacijsko orodje za toplotne tokokroge  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Andrej Kitanovski   2.776 
63. L2-3165  Trajnostna uporaba polimerov v gospodinjskih aparatih - Napoved dolgoročnega viskoelastičnega obnašanja  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Lidija Slemenik Perše   1.494 
64. L7-3184  Učinkovitost inaktivacije z vodo prenosnih virusov s prototipno napravo, ki združuje neravnovesno plazmo in hidrodinamično kavitacijo  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Rok Zaplotnik   4.309 
65. J2-3045  V enem procesu 3D natisnjeni dinamični senzorji  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Janko Slavič   1.479 
66. V2-2134  Priprava strokovnih podlag, zasnova baze podatkov in razvoj simulacijskega modela vozila za izračun energetskega in okoljskega odtisa za namen optimizacije izvajanja gospodarske javne službe javnega potniškega prometa  1.9.2021 - 31.8.2024  dr. Tomaž Katrašnik   1.181 
67. L2-2609  Simulacije vročega valjanja za proizvodnjo jekel vrhunskih kvalitet  1.9.2020 - 30.4.2024  dr. Umut Hanoglu   3.146 
68. NC-0025  Večskalno modeliranje degradacijskih pojavov membransko elektrodnih sklopov gorivnih celic s protonsko izmenjalno membrano izdelanih iz naprednih materialov  1.2.2022 - 31.1.2024  dr. Tomaž Katrašnik   716 
69. N2-0144  Optična metoda za obratovalno identifikacijo reduciranega nelinearnega modela  1.1.2020 - 31.12.2023  dr. Miha Boltežar   1.497 
70. V4-2002  Obvladovanje marmorirane smrdljivke v Sloveniji  1.11.2020 - 31.10.2023  dr. Stanislav Trdan   5.211 
71. V2-2256  Izračun ogljičnega odtisa Ministrstva za obrambo  1.10.2022 - 30.9.2023  dr. Mitja Mori   1.235 
72. Z2-3207  Hitra karakterizacija dinamične korenske trdnosti polimernih zobnikov  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Damijan Zorko   77 
73. Z2-3208  Zobniki iz trajnostnih biološko osnovanih kompozitov – razvoj in vrednotenje zmogljivosti na podlagi nadgrajenih eksperimentalnih analiz in numeričnih simulacij  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Borut Černe   54 
74. J2-2486  Izboljšan prenos toplote pri vrenju z uporabo hierarhičnih funkcionaliziranih površin (eHEATs)  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Matevž Zupančič   2.448 
75. L2-2618  Konstruiranje triboloških površin z naprednimi kovinskimi dodajnimi tehnologijami - TriboADAM  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Mitjan Kalin   1.355 
76. L2-2610  MagBoost: Magnetokalorična podporna mikro-toplotna črpalka za sistem daljinskega ogrevanja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Andrej Kitanovski   837 
77. J7-2601  Metoda dekontaminacije aktivnih blat in njihovih produktov za njihovo trajnostno uporabo kot fosfatna gnojila  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Domen Leštan   1.847 
78. J5-2552  Napovedovanje sodelovanja med raziskovalci s pomočjo odkrivanja zakonitosti iz literature  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Andrej Kastrin   1.269 
79. J2-2494  Napredni večskalni model NMC katodnih materialov za izboljšane sisteme za shranjevanje energije naslednje generacije  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Tomaž Katrašnik   2.223 
80. J2-2511  Prilagodljivo utrjevanje površin avstenitnih jekel s procesi kriogenega preoblikovanja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Tomaž Pepelnjak   3.399 
81. J2-2499  Razvoj kvazi-periodičnih deformacijskih vzorcev v viskoelastičnih strukturah  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Miha Brojan   668 
82. L5-2626  Skladiščenje 4.0 – Model integracije skladiščno-komisionirnih in robotskih sistemov  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Tone Lerher   2.750 
83. J2-2512  Stohastični modeli za logistiko proizvodnih procesov  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Janez Žerovnik   2.751 
84. L2-1825  Modeliranje zračnih mehurjev ujetih v hidravličnih cevnih sistemih  1.7.2019 - 30.6.2023  dr. Anton Bergant   1.991 
85. L2-1829  Razvoj večkomponentnih trajnih magnetov kompleksnih oblik z uporabo napredne tehnologije 3D tiskanja.  1.7.2019 - 30.6.2023  dr. Spomenka Kobe   2.519 
86. J2-1738  Elektrokalorični elementi za aktivno hlajenje elektronskih vezij  1.7.2019 - 30.4.2023  dr. Barbara Malič   5.526 
87. NC-0014  Modeliranje za termični nadzor komponent v stiku s plazmo (PFCs) fuzijskih reaktorjev  1.3.2020 - 28.2.2023  dr. Božidar Šarler   1.431 
88. L2-1832  Optimizacijsko vodenje pretvornika energije v vodik v povezavi s hidro elektrarno  1.7.2019 - 31.12.2022  dr. Gregor Dolanc   2.308 
89. V4-2012  Razvoj trajnostnih konceptov gradenj hlevov  1.11.2020 - 31.10.2022  dr. Marija Klopčič   4.760 
90. V2-1929  Analiza napak na vozilih ugotovljenih pri postopkih tehničnih pregledov vozil s konvencionalnimi statističnimi metodami in z metodami rudarjenja podatkov  1.11.2019 - 31.10.2022  dr. Jernej Klemenc   1.531 
91. V3-1904  Razvoj modela za napovedovanje izpostavljenosti onesnaževalom v notranjem zraku v šolah in priprava z dokazi podprtih ukrepov za načrtovanje učinkovitega naravnega prezračevanja učilnic  1.11.2019 - 31.10.2022  dr. Andreja Kukec   3.002 
92. L2-1836  Razvoj in implementacija inovativne tehnologije obdelave ZnO keramike z definirano rezalno geometrijo v serijsko proizvodnjo za povečanje kakovosti varistorjev kot končnih izdelkov  1.7.2021 - 30.6.2022  dr. Franci Pušavec   1.280 
93. L2-1837  Hibridne metode dinamičnega podstrukturiranja v industriji bele tehnike  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Miha Boltežar   1.782 
94. J7-1814  Kavitacija - rešitev za problematiko mikroplastike?  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Martin Petkovšek   1.147 
95. J2-1741  Lasersko mikro in nanostrukturiranje za razvoj biomimetičnih kovinskih površin z edinstvenimi lastnostmi (LaMiNaS)  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Peter Gregorčič   3.453 
96. L2-1833  Lasersko vzbujena podpovršinska mikrodestrukcija tkiva (LasDes)  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Matija Jezeršek   880 
97. J2-1718  NAPREDNO BREZMREŽNO MODELIRANJE IN SIMULACIJA VEČFAZNIH SISTEMOV  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Božidar Šarler   3.315 
98. J2-1729  Nova biorazgradljiva Fe-Mn zlitina izdelana z konvencionalnim postopkom in s postopkom dodajnih tehnologij s prilagojeno biorazgradljivostjo  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Matjaž Godec   5.254 
99. J2-1730  Polno zaznavanje prostorskih vibracij s hitro kamero z aplikacijami v digitalnih dvojčkih in oddaljenem zaznavanju  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Janko Slavič   1.494 
100. L2-1836  Razvoj in implementacija inovativne tehnologije obdelave ZnO keramike z definirano rezalno geometrijo v serijsko proizvodnjo za povečanje kakovosti varistorjev kot končnih izdelkov  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Franci Pušavec   1.334 
101. L4-9325  Razvoj novih, okolju prijaznih, pristopov za inaktivacijo rastlinskih in humanih virusov v vodah  1.7.2018 - 30.6.2022  dr. Maja Ravnikar   6.678 
102. L2-9246  Večfizikalno in večnivojsko numerično modeliranje za konkurenčno kontinuirno ulivanje  1.7.2018 - 31.1.2022    3.010 
103. J2-9443  Reološko obnašanje in mehanske lastnosti pri procesiranju polimernih sistemov z visoko koncentracijo trdnih delcev  1.11.2018 - 31.10.2021  dr. Lidija Slemenik Perše   885 
104. N1-0071  Razširitev algoritmov prvega in drugega reda za izbrane razrede optimizacijskih problemov s ciljem rešiti računsko zahtevne industrijske probleme  1.11.2017 - 30.9.2021  dr. Janez Povh   1.370 
105. Z2-1865  NEVRONSKE MREŽE ZA DOLOČITEV LEZENJA POLIMERA PRI RAZLIČNIH TEMPERATURAH  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Alexandra Aulova   95 
106. Z2-1868  Nova zasnova EHD kontaktov z upoštevanjem pojavov na stiku trdno-tekoče  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Marko Polajnar   106 
107. Z2-1862  Zgorevanje brez okoljskega odtisa za proizvodnjo zelene energije  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Tine Seljak   197 
108. J2-9223  Kristalografija nagubanih elastičnih površin  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Miha Brojan   1.364 
109. J2-9253  Multikalorično hlajenje  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Hana Uršič Nemevšek   3.515 
110. L2-9244  Okolju prijazna zelena tehnologija mazanja na osnovi nano-inženiringa za trajnostno visokozmogljivo štancanje  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Mitjan Kalin   1.895 
111. L2-9254  Prostorsko in časovno oblikovanje laserske svetlobe za minimalno invazivne oftalmološke posege  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Tomaž Požar   969 
112. L2-9240  Ultrakratki laserski pulzi na zahtevo  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Rok Petkovšek   367 
113. N1-0071    1.1.2018 - 31.12.2020  dr. Janez Povh   342 
114. Z2-9247  Digitalna mikrofluidika v magnetokaloričnem hlajenju  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Urban Tomc   93 
115. J2-8171  Kombinirano multispektralno in termografsko slikanje za presejanje in spremljanje artritisa malih sklepov  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Matija Milanič   2.900 
116. J7-8270  Nova generacija elektrokemijskega baterijskega modela LiFePO4  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Tomaž Katrašnik   1.811 
117. L2-8184  Razvoj in implementacija kriogenega odrezavanja v serijsko proizvodno za povečanje produktivnosti procesov vrtanja in frezanja  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Franci Pušavec   1.191 
118. J2-8186  Razvoj večnamenskih avksetičnih celičnih struktur  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Matej Vesenjak   4.054 
119. L2-8183  VISOKO PRILAGODLJIVI VLAKENSKI LASERJI VELIKIH MOČI ZA UPORABO V INDUSTRIJI  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Vid Agrež   6.990 
120. J1-8155  ZLIVANJE BIOMEDICINSKIH PODATKOV Z UPORABO NENEGATIVNE MATRIČNETRI-FAKTORIZACIJE  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Nataša Pržulj   3.324 
121. L2-8181  Selektivna plazemska oksidacija zlitin FeCrAl za podaljšanje obratovalne dobe žarilnih svečk za dizelske motorje  1.1.2017 - 30.4.2020  dr. Janez Kovač   5.599 
122. N1-0057  Visoko zmogljiv reševalec za binarne kvadratične probleme  1.1.2017 - 31.12.2019  dr. Janez Povh   1.203 
123. V4-1610  Tehnološke rešitve za pridelavo kakovostnega sena  1.10.2016 - 30.9.2019  dr. Viktor Jejčič   6.491 
124. Z2-8188  Učinki skaliranja akustične kavitacije v različnih kapljevinah z opredelitvijo brezdimenzijskega števila  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Martin Petkovšek   134 
125. L2-7668  E-vzdrževanje elektromehanskih pogonov: postopki za napovedovanje in upravljanje stanja pri nestacionarnih pogojih obratovanja  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Đani Juričić   2.169 
126. L2-7550  Nano strukturirani vlaknasti materiali za ciljno depozicijo zdravilnih učinkovin, izdelani z electrospinningom  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Igor Emri   4.440 
127. L7-7580  NAPREDNA ELEKTROKALORIČNA PRETVORBA ENERGIJ  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Andrej Kitanovski   3.910 
128. L1-7544  Napredne metode odstranjevanja in spremljanja onesnažil, ki so na prioritetnem seznamu Vodne direktive  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Ester Heath   7.444 
129. L1-7665  Napredni materiali za shranjevanje toplote za celostne rešitve skladiščenja  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Nataša Zabukovec Logar   2.814 
130. L3-7658  Optodinamska optimizacija laserske irigacije koreninskih kanalov  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Aleš Fidler   1.426 
131. J2-7115  Nanoinženiring kontaktnih površin in mejnih filmov za doseganje zelenih tehnologij mazanja  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Mitjan Kalin   2.573 
132. J1-7051  Neodvisnost in dominacija v strukturiranih grafovskih razredih  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Martin Milanič   3.995 
133. Z2-7219  Od elastokaloričnega efekta do učinkovite hladilne naprave  1.1.2016 - 30.1.2018  dr. Jaka Tušek   155 
134. L2-6780  Hibridni ps laser velikih moči  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Rok Petkovšek   1.266 
135. L2-6761  Izboljšava pretočnosti in gostote surovine za nano injekcijsko brizganje prahov (nanoPIM)  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Igor Emri   1.860 
136. L2-6768  Mikro-elektromehanski in elektrokalorični plastni elementi  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Barbara Malič   4.484 
137. J2-6774  Natančni eksperimenti in simulacije za razumevanje in napoved kavitacijske erozije  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Matevž Dular   2.308 
138. J2-6779  Novi elektrokalorični materiali za novo ekološko prijazno dielektrično tehnologijo hlajenja  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Zdravko Kutnjak   4.776 
139. J2-6763  Pametni sistemi in strukturna dinamika  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Janko Slavič   1.863 
140. L2-6770  RAZVOJ IN IZDELAVA STROGO NAMENSKIH REZALNIH ORODIJ, OPLAŠČENJ IN PRIPADAJOČIH OBDELOVALNIH TEHNOLOGIJ ZA INDIVIDUALNO ORODJARSKO INDUSTRIJO  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Franci Pušavec   5.641 
141. L2-6772  Vibracijsko utrujanje v avtomobilski industriji  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Miha Boltežar   1.660 
142. L2-5487  Doseganje naprednih lastnosti mejnih površin na osnovi nano-inženiringa za nove, inovativno zasnovane drsne obroče alternatorjev z izboljšanimi tribološkimi in električnimi lastnostmi  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Mitjan Kalin   2.950 
143. J7-5498  Modeliranje anatomskih struktur za analizo obremenitev in poškodb udeležencev v prometnih nezgodah  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Ivan Prebil   2.716 
144. L2-5491  Modeliranje neustaljenega stenskega trenja v hidravličnih cevnih sistemih  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Anton Bergant   1.143 
145. L2-5468  Uporaba izvirnega lignoceluloznega biogoriva za soproizvodnjo električne energije in toplote  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Tomaž Katrašnik   1.146 
146. V4-1404  Izboljšanje kakovosti nanosa FFS in zmanjšanje drifta z uporabo šob in naprav z zmanjšanim zanašanjem  1.7.2014 - 30.6.2016  dr. Matej Stopar   7.461 
147. Z2-6771  RAZISKAVE IN RAZVOJ INOVATIVNE KRIOGENE ASISTENCE ZA POVEČANJE ENERGETSKE UČINKOVITOSTI IN TRAJNOSTI ODREZOVALNIH PROCESOV  1.7.2014 - 30.6.2016  dr. Franci Pušavec   610 
148. L2-4174  Frekvenčno podvojeni bliskovni vlakenski laser za industrijo in medicino  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Rok Petkovšek   1.945 
149. L7-4274  Laserska triangulacija v medicini (LASTRIM)  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janez Možina   8.487 
150. J7-4265  Napredno čiščenje voda z ultrazvokom in kavitacijo  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Boris Kompare   5.426 
151. J2-4191  Polimerni nano-kompoziti za visoko obremenjene sodobne mehanske komponente z izboljšanimi tribološkimi lastnostmi, izdelani z enovitim postopkom do skoraj-končne oblike  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Mitjan Kalin   4.333 
152. L2-4227  Pultrudirana ortotropna vez obešenega stavbnega ovoja  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Boris Štok   1.270 
153. L2-4239  RAZISKAVE IN RAZVOJ HITRE IZDELAVE IN POPRAVIL SODOBNIH 3D REZALNIH ORODIJ Z NAPREDNIMI LASERSKIMI TEHNOLOGIJAMI  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janez Kopač   4.951 
154. L2-4160  Razvoj MEMS sensorskih omrežij za prediktivno vzdrževanje mehanskih pogonov  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Jožef Vižintin   3.849 
155. L2-4270  Razvoj računalniško podprte vizualizacijske metode za diagnostiko hitrostnih polj na področju hidrodinamskih sistemov  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Brane Širok   4.747 
156. L2-4183  Varjenje in oplemenitenje aluminijevih zlitin z gnetenjem  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janez Tušek   5.688 
157. L2-4103  Vedenje disipativnih sistemov pri ekstremnih termo-mehanskih obremenitvah  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Igor Emri   2.156 
158. L2-3646  Optimizacija delovanja vodnih turbin s horizontalno osjo in nizko potopitvijo  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Brane Širok   2.215 
159. L2-3652  Raziskava in razvoj integriranih prenapetostnih zaščitnih naprav na osnovi plinskega odvodnika (GDT) v smeri zanesljive miniaturizirane tehnične rešitve (akronim projekta je MINIGDT)  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Nikola Jelić   1.073 
160. L2-3640  Strukturna dinamika v avtomobilski industriji  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Miha Boltežar   1.531 
161. L2-2001  Avtonomni delovni sistemi  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Alojzij Sluga   1.754 
162. L2-2323  Bliskovni vlakenski laserji velikih vršnih moči na osnovi mikro-strukturiranih aktivnih optičnih vlaken  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Rok Petkovšek   1.392 
163. J1-2352  Hibridni nanomateriali za samo-mazalne kompozite in za pretvorbo energije  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Maja Remškar   4.340 
164. L2-2110  Integrirani Diagnostični Sistem za Pogonske sklope  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Jožef Vižintin   3.542 
165. J2-2039  Management izdelovalnih tehnologij za trajnostni razvoj  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Janez Kopač   2.610 
166. L2-2146  RAZVOJ MAGNETNEGA HLADILNIKA  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Alojz Poredoš   3.193 
167. L2-2303  Razvoj modificirane robustne varilne naprave za MIG/MAG varjenje visokotrdnostnih jekel  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Janez Grum   4.286 
168. L2-2148  Razvojna metoda za modeliranje posledic pri ekstremno obremenjenih konstrukcijah  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Matija Fajdiga   2.348 
169. L2-2100  Razvoj nove generacije trdih prevlek s pulznim naprševanjem  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Peter Panjan   5.103 
170. J2-2115  Uporaba nanodelcev kot aditivov v mazivih in tornih materialih  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Mitjan Kalin   4.947 
171. L2-2292  Vibriakustični konstrukcijski elementi na osnovi odpadnih pnevmatik  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Igor Emri   1.688 
172. V2-0501  Slovenija - nizkoogljična družba  1.9.2008 - 31.8.2011  dr. Stanko Hočevar   5.535 
173. L2-0633  Nanostrukturirani polimerni implantati v medicini  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Igor Emri   2.248 
174. L2-0388  Razvoj elektronske merilne platforme PowerQ4  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Jože Flašker   5.769 
175. L2-1111  Robustni maloserijski procesi preoblikovanja  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Karl Kuzman   2.592 
176. L2-0947  Termo-mehansko obremenjeni izpušni kolektor in njegova zdržljivost  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Marko Nagode   1.386 
177. J2-0927  Trajnostni razvoj obdelovalnih procesov  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Janez Kopač   2.606 
178. L7-9391  Medicinske inovacije z lasersko triangulacijo  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Janez Možina   5.485 
179. J1-9368  Novi nanostrukturni materiali z ogromnim elektromehanskim odzivom, mehko elastičnostjo in nenavadnimi fizikalnimi lastnostmi  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Zdravko Kutnjak   2.416 
180. L2-9627  Optimiranje direktnega pogonskega sistema za električna dvokolesna vozila  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Joško Valentinčič   1.046 
181. L2-9563  Računalniško podprto oblikovanje in izdelava kopit  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Tomaž Kolšek   2.037 
182. M1-0239  Integrigrani sistem za določanje absolutne geografske lokacije oddaljenih ciljev  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Janez Diaci   1.503 
183. M3-0230  Laserski triangulacijski sistem za 3D prepoznavanje obraza (LASTRID)  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Drago Bračun   2.622 
184. M3-0232  Razvoj multifunkcionalnih, prenosnih, integriranih bioanalitskih sistemov in metod za hitro detekcijo nevarnih agensov v vodi in hrani  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Aleš Lapanje   6.386 
185. M1-0212  Razvoj sistemov za spremljanje kratkotrajnih procesov pri delovanju strelnega orožja in preizkušanju zaščitne opreme  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Iztok Golobič   785 
186. L2-9559  Analiza procesov laserskega varjenja in lastnosti vara  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Janez Tušek   2.368 
187. L2-9692  Hidravlične karakteristike specifično počasne vertikalne cevne turbine  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Anton Bergant   975 
188. J2-9631  Mehanizmi in formiranje triboloških nano plasti pri mejnem mazanju DLC prevlek  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Mitjan Kalin   2.837 
189. J2-9536  Modeliranje anatomskih struktur za analizo obremenitev in poškodb udeležencev v prometnih nezgodah  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Ivan Prebil   2.285 
190. L2-9428  Optimiranje energetskih in ekoloških parametrov termoelektrarn kurjenih s premogom  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Janez Oman   1.585 
191. J2-9736  Povečanje iskalnega prostora v fazi snovanja inovativnih izdelkov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Roman Žavbi   1.569 
192. L2-9287  Raziskave integriranega sistema za prenapetostno zaščito  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Nikola Jelić   900 
193. L2-9379  Veljavno modeliranje dinamičnega obnašanja kompleksnih struktur  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Miha Boltežar   1.546 
194. V4-0383  Proizvodnja surovin in izdelava biodizla in biomaziv za potrebe slovenskega trga  1.4.2007 - 30.9.2009  dr. Barbara Čeh   4.397 
195. L2-9407  Razvoj sestavin in sistemov vodne pogonsko krmilne hidravlike  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Jožef Pezdirnik   2.815 
196. M2-0102  Razvoj supertrdih PA folij z dodatki titanatnih nanocevk  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Denis Arčon   3.598 
197. M2-0101  Sistem gorivnih celic kot pomožni vir energije za zagotavljanje avtonomnosti vojaških vozil  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Jadran Maček   9.179 
198. V1-0297  Slovenija in prehod na ekonomijo vodika - SPEV  1.10.2006 - 31.8.2008  dr. Mihael Sekavčnik   833 
199. L2-7349  Biomasa za celovito energetsko oskrbo  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Vincenc Butala   2.398 
200. L2-7172  Izboljšani prenos toplote pri vrenju  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Iztok Golobič   1.000 
201. L2-7186  Novi direktni električni sistemi  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Vanja Ambrožič   1.253 
202. L2-7170  Optodinamska karakterizacija in nadzor laserskih procesov v industriji in medicini  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Janez Diaci   1.914 
203. J2-7116  Polimerni nanokompoziti  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Majda Žigon   3.531 
204. L2-7298  Razvoj inteligentnega diagnostičnega sistema za rotacijske stroje  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Jožef Vižintin   2.236 
205. J2-7220  Razvoj konstitutivnih modelov za PET polimere pri izjemnih hitrostih deformacije  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Tomaž Rodič   2.863 
206. L2-7288  Razvojno napovedovanje vzdržljivosti pogonskih jermenov  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Marko Nagode   2.006 
207. M2-0112  Nadgradnja lahkih kolesnih oklepnih vozil VALUK 6x6 za izvajanje nalog RKB  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Robert Kunc   1.564 
208. M2-0125  Pametne funkcionalne prevleke za povečanje obstojnosti struktur in komponent za obrambne namene  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Peter Panjan   10.525 
209. M2-0118  Raziskava uporabe sistemov brezpilotnih letal v Slovenski vojski  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Tadej Kosel   3.536 
210. M2-0126  Sistem za analizo eksploatacijskih sposobnosti vojaških vozil  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Samo Zupan   4.981 
211. M2-0117  Univerzalna laserska medicinska naprava XD-3  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Ladislav Grad   3.441 
212. M2-0123  Inteligentne zaščitne kompozitne plošče in lupine  1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Igor Emri   1.686 
213. M2-0111  Prototip letečega brezpilotnega avtonomnega sistema na hibridni pogon - taktična študija  1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Gvido Bratina   5.772 
214. Z2-7311  Doprinosi k CFD in njihova uporaba na motorjih z notranjim zgorevanjem  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Leopold Škerget   1.678 
215. L2-6525  Analiza virtualnega prototipa s spletnimi orodji  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Jezernik   1.595 
216. L2-6655  Dinamični odziv gradnikov hidravličnega cevnega sistema  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Bergant   930 
217. L2-6588  Maloserijska proizvodnja pločevinskih mezo komponent  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Karl Kuzman   5.875 
218. L2-6591  Optimiranje aeroakustičnih lastnosti kondenzatorjev sušilnikov perila  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Brane Širok   2.125 
219. L2-6313  Optimiranje izdelovalnih tehnologij jeklenih polizdelkov za avtomobilsko industrijo  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Borut Kosec   4.937 
220. L2-6219  Parametrični površinski model kopita  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jože Duhovnik   1.339 
221. L2-6698  Računalniška analiza delovanja parnih postrojenj v Termoelektrarni-Toplarni Ljubljana  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Mihael Sekavčnik   2.456 
222. L2-6590  Raziskava možnosti delovanja triboloških sistemov brez maziva ali z mikro-nanomazalnimi filmi  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jožef Vižintin   2.666 
223. L2-6625  Raziskave in razvoj prenosnikov za povečanje učinkovitosti prenosa toplote in snovi  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Alojz Poredoš   3.254 
224. L2-6471  Razvoj metodologij za oceno tveganj v cestnih predorih  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Stojan Petelin   4.094 
225. L2-6600  Razvoj nove kardiovaskularne kirurške tehnike z uporabo tehnike PA materialov. I. Študij dinamike krčenja inteligentnih PA vlaken pri termični obremenitvi  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Igor Emri   1.714 
226. L2-6521  Razvoj orodij in izdelkov za tlačno litje  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Janez Grum   2.368 
227. L2-6523  Razvoj propelerjev in vetrnic iz inteligentnih materialov  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Franc Kosel   1.760 
228. L2-6598  Diodni in diodno črpani laserski sistemi in njihova uporaba  1.2.2004 - 30.1.2007  dr. Janez Diaci   2.224 
229. M2-0004  Razvoj zaščitne in varnostne opreme sodobnega vojaka z uporabo nanostrukturiranih polimernih materialov  1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Igor Emri   1.692 
230. M2-0023  Sistem za interaktivno spremljanje dinamike vozil in potnikov (SDVP)  1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Ivan Prebil   1.433 
231. Z2-6695  Inteligentni sistem za spremljanje in optimiranje visokohitrostnih procesov rezanja  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Janez Kopač   2.019 
232. L2-6662  Karakterizacija vibroakustike alternatorjev v virtualnem okolju  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Miha Boltežar   1.569 
233. L2-6604  Kolaborativni razvoj, operacije in vzdrževanje tehnoloških delovnih sistemov - COCAST  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Peter Butala   1.351 
234. L2-6193  Model sprotne izbire grobih obdelovalnih parametrov EDM procesa  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Mihael Junkar   1.349 
235. L2-6690  Nelinearno-nezvezni elektromehanski model dinamike ščetke elektromotorjev  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Miha Boltežar   1.554 
236. Z2-6697  Razvojno napovedovanje obremenitvenih kolektivov in njihov raztros  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Matija Fajdiga   1.738 
237. L2-6691  Razvoj okolju prijaznega integriranega električnega motor-generatorja  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Ferdinand Trenc   1.140 
238. M2-0014  Razvoj sistema s hitrotekočo digitalno barvno kamero za uporabo pri preučevanju strelnega orožja  1.8.2004 - 28.2.2006  dr. Iztok Golobič   3.749 
239. L2-5164  Izkoristek energije pri različnih obločnih varjenjih  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Janez Tušek   1.785 
240. L2-5107  Razvoj zavornih ploščic za zavore s C/C-SiC kompozitnimi diski  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Mitjan Kalin   2.210 
241. L2-5021  Uporaba inteligentnih vlaken v medicinske namene  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Igor Emri   1.924 
242. L2-6223  Izboljšan konvektivni prenos toplote  1.7.2004 - 30.6.2005  dr. Iztok Golobič   983 
243. L2-4037  Analiza obremenitev in poškodb udeležencev v cestnem prometu  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Robert Kunc   1.198 
244. L2-4032  Avtomatizacija procesov izdelave orodij  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Janez Kopač   3.217 
245. L2-4466  Numerično modeliranje malocikličnega odziva strojnih in konstrukcijskih elementov  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Ivan Prebil   1.641 
246. L2-5392  Lasersko merjenje oblike teles  1.1.2003 - 31.12.2004  dr. Janez Možina   1.329 
247. Z2-4256  Razvoj modelov in algoritmov za numerično vrednotenje procesov v tlačno polnjenem dizelskem motorju  1.7.2002 - 30.6.2004  dr. Matija Tuma   771 
248. L2-3315  Raziskava vpliva površinskih značilnosti trdih prevlek na tribološke lastnosti mazanih površin  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Bojan Podgornik   2.241 
249. L3-3544  Razvoj in klinična uporaba žilne prijemalke za minimalno invaziven kirurški poseg na glavni žili odvodnici  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Tomislav Klokočovnik   1.215 
250. Z2-3123  Razvoj polimernih nanokompozitov  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Manica Ulčnik Krump   93 
251. Z2-3487  Slepo ločevanje in lokacije izborov akustične emisije na konstrukcijah z vrtečimi deli  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Tadej Kosel   441 
252. Z2-3531  Tehnologije za shranjevanje toplotne energije na makro in mikro nivoju  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Uroš Stritih   413 
253. Z2-3532  Uporaba absorbcijskih naprav za ogrevanje manjših objektov  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Boštjan Cerkvenik   79 
254. Z2-3518  Uporaba CFD orodij pri analizi obratovalnih karakteristik v energetskem strojništvu  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Mihael Sekavčnik   706 
255. V4-0415  Razvoj kmetijstva ob ohranjanju biotske raznovrstnosti na Ljubljanskem barju  1.10.2000 - 30.9.2003  dr. Ivan - Janez Hacin   1.287 
256. L2-3220  Dinamični pojavi pri varnostnih zapornicah v hidroelektrarni  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Anton Bergant   568 
257. L2-3325  Optodinamika laserskega varjenja aluminija z dvovrstnimi ND:YAG laserskimi pulzi  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Ladislav Grad   1.272 
258. L2-3089  Raziskave parametrov sušenja in vakuumske impregnacije papirnih kondenzatorjev  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Martin Bizjak   652 
259. L2-2112  Dinamika upravljanja in vožnje terenskih vozil  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Ivan Prebil   1.333 
260. L2-2016  Monitoring kavitacije v hidravličnih strojih s pomočjo računalnisko podprte kavitacije  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Brane Širok   2.489 
261. L2-2033  Novi elementi ovoja stavb za izkorisčanje sončne energije  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Sašo Medved   1.347 
262. J2-2248  Sinergetika obdelovalnih procesov  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Janez Gradišek   1.006 
263. L2-2241  Zamenjava materiala in tehnologije nanašanja spajke pri talilnih elementih  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Janez Tušek   3.236 
264. L2-2341  Raziskave lastnosti in obdelovalnosti ulitkov iz visokolegirane kromove litine za dele turbinskega polnilnika  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Ladislav Kosec   5.141 
265. L2-1573  Izboljšanje uporabe domačih premogov v termoelektrarnah  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Oman   1.791 
266. L2-1649  Izdelava in oplemenitenje delovnih površin orodij z varjenjem  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Tušek   3.326 
267. L2-1566  Karakterizacija tehnoloških procesov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Igor Grabec   969 
268. L2-1401  Laserski industrijski sistemi in procesi  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Možina   1.660 
269. L2-1459  Makroskopsko modeliranje večfaznih kovinskih materialov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Borut Kosec   4.892 
270. L2-1560  Mehanizmi generiranja hrupa pri ventilatorjih  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Mirko Čudina   767 
271. L2-1533  Modernizacija elektro-strojne opreme v termoelektrarnah in v jedrski elektrarni  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Matija Tuma   3.985 
272. J2-1624  Obrabni mehanizmi sodobnih rezalnih materialov pri visokohitrostni obdelavi  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Kopač   1.909 
273. L2-1069  Optimizacija instalacijskega odklopnika  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Franc Kosel   1.160 
274. L2-1534  Raziskava izvorov vibracij in hrupa strojev ter njihova redukcija  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Miha Boltežar   1.337 
275. L2-1253  Sistem za konstruiranje kotalnih vrtljivih zvez  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Ivan Prebil   1.985 
276. L2-1470  Varen in okolju prijazen traktor za kmetijstvo v omejenih razmerah  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Niko Herakovič   9.440 
277. L2-0970  Razvoj modelirnika za predstavitev notranje človekove strukture  1.11.1998 - 30.6.2001  dr. Jože Duhovnik   1.383 
278. L2-0766  Daljinski hladilni sistem  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Alojz Poredoš   2.934 
279. J2-0701  Integriteta površin in oplemenitenje površin  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janez Grum   2.798 
280. L2-0717  Inteligentni sistemi nekonvencionalnih postopkov obdelave  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Mihael Junkar   1.340 
281. L2-0708  Izboljšanje prenosa toplote  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Iztok Golobič   1.966 
282. L2-0784  Izboljšave procesov pri sintranju feritov v peči  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Matjaž Perpar   326 
283. L2-0528  Kakovost in distribucija zraka v bivalnih prostorih  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Vincenc Butala   1.787 
284. J2-0778  Kibernetske proizvodne strukture, operacije in adaptivno krmiljenje  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Peter Butala   2.321 
285. L2-0936  Mehanizmi procesov dezoksidacije pri varjenju s strženskimi žicami  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Rajko Kejžar   2.531 
286. J2-0769  Modeliranje trdo-kapljevinskih faznih prehodov dvosestavinskih sistemov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Božidar Šarler   1.111 
287. J2-0675  Navidezni montažni sistemi; tehnološko in ekonomsko resnična perspektiva za načrtovanje, realizacijo in obratovanje montažnih in strežnih sistemov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragica Noe   545 
288. J2-0799  Raziskava kaotičnih lastnosti brusilnega procesa  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Egon Susič   763 
289. J2-0738  Raziskava vplivov maziva na utrujanje Si3N4 pri kotaljenju  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Jožef Vižintin   2.935 
290. L2-0793  Raziskave termomehanskih lastnosti kolektorjev  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Igor Emri   1.329 
291. J2-0525  Razvoj metode za merjenje mehanskih lastnosti materialov z vtiskavanjem (load-depth sensing indentation)  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Franc Kosel   912 
292. L2-0655  Sodobno projektiranje varjenih razcepov tlačnih cevovodov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janez Kramar   503 
293. L2-0687  Vključevanje granulirane odpadne gume v gradbene polizdelke in izdelke  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Andrej Zajc   1.928 
294. J2-0779  Zakonitosti toka moči v transmisijah z razvejišči  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Matija Fajdiga   1.904 
295. Z2-7991  Analiza in karakterizacija vpliva modulacije izstopne moči laserskega žarka na kakovost procesa varjenja s CO2 laserskim žarkom  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Edvard Govekar   429 
296. J2-7500  Nizkotemperaturni členi na vodik in ogljikov monoksid  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Stanko Hočevar   3.234 
297. J2-7968  Razvoj izdelka z upoštevanjem funkcije in delovnih principov, povezava funkcije z obliko ter predstavitev oblikovnih modelov  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Jože Duhovnik   1.292 
298. J2-7519  Toplotni turbinski stroji  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Matija Tuma   2.428 
299. J2-7517  Večfazni sistemi: fazni pojavi na stiku - I  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Iztok Žun   3.033 
300. L2-1689  Globoki vlek pločevine z logistično usklajeno avtomatizacijo  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Zlatko Kampuš   1.496 
301. L2-1049  Izboljšanje dinamične karakteristike tlačno polnjenih dizelskih motorjev  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Ferdinand Trenc   475 
302. L2-1561  Razvoj celovitega sistem računalniško podprtega inženirstva in hitre izdelave prototipov  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Karl Kuzman   1.575 
303. L2-1503  Razvoj hidravličnih karakteristik vodnih turbin  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Leopold Škerget   4.758 
304. L2-1141  Študija delovanja hladilnih stolpov  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Brane Širok   1.508 
305. L2-0723  Razvoj tehnologije obdelave in vodenja kakovosti izdelave komutatorjev  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Slavko Dolinšek   2.298 
306. L2-0725  Visokohitrostno frezanje v trdo, ekonomske in ekološke možnosti  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Janez Kopač   3.183 
307. J2-9074  Karakterizacija in obnašanje visokoelastičnih materialov  1.7.1997 - 30.6.2000  dr. Igor Emri   1.381 
308. L2-8554  Energijsko varčni in ekološko manj škodljivi pnevmatični ventili  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Dragica Noe   1.197 
309. L2-8557  Integrirane diagnostične metode  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Jožef Vižintin   2.150 
310. L2-8612  Konverzija sončne energije  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Peter Novak   2.850 
311. L2-9068  Modeliranje in optimizacija posegov operaterja pri vodenju sistemov  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Tanja Urbančič   866 
312. L2-8930  Optimizacija procesa polkontinuirnega ulivanja aluminijevih zlitin  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Božidar Šarler   1.345 
313. J2-8632  Optodinamika  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Janez Možina   988 
314. J2-8550  Reinženiring poslovnih in izdelovalnih procesov v malih in srednje velikih podjetjih  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Karl Kuzman   7.115 
315. J2-9101  Sinergetika tehnoloških procesov  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Igor Grabec   795 
316. L2-8614  Vrednotenje in karakterizacija virov hrupa  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Mirko Čudina   768 
317. L2-9039  Zvarni spoji v konstrukcijah v potresnih razmerah  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Janez Tušek   3.295 
318. R1-2933  Nadaljnji razvoj krmiljenja strojev za tokovno uporovno varjenje  1.1.1998 - 31.10.1999  dr. Janez Diaci   887 
319. R1-2811  Optimiranje tehnologije izdelave posod družine gastronorm iz nerjavne pločevine  1.1.1998 - 31.10.1999  dr. Boris Štok   765 
320. L2-8703  Optimalno upravljanje procesov s čim manjšo porabo goriva  1.1.1997 - 30.1.1999  dr. Zoran Kariž   297 
321. L2-9073  Ekološke zlitine za obdelavo na avtomatih  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Anton Smolej   2.475 
322. L2-8597  Izdelava zahtevnih 3D orodij s frezanjem  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Janez Kopač   3.164 
323. L2-7673  Analiza izvorov vibracij in hrupa strojev in njihova redukcija  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Anton Kuhelj   1.441 
324. L2-7577  Dopolnitev kriterijev nosilnosti kotalnih vrtljivih zvez  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Ivan Prebil   1.929 
325. L2-7755  Instalacijski odklopnik  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Franc Kosel   984 
326. L2-7586  Izboljšanje rabe domačih goriv v parnih kotlih  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Janez Oman   694 
327. L2-7571  Predikcija zanesljivosti v zgodnjih fazah razvoja izdelka  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Matija Fajdiga   1.695 
328. Z2-7993  Raziskava uporabe piezo efekta za krmiljenje fluidtehničnih ventilov s poudarkom na kompenzaciji aksialnih tokovnih sil v ventilu  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Niko Herakovič   702 
329. L2-7717  Sistem za sprotno karakterizacijo tehniških procesov  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Igor Grabec   970 
330. L2-0654  Razvoj modelirnika za predstavitev notranje človekove strukture  1.7.1998 - 31.10.1998  dr. Jože Duhovnik   1.327 
331. V2-9138  Ukrepi približevanja zahtevam okoljske zakonodaje Evropske Unije  1.11.1997 - 31.10.1998  dr. Viktor Grilc   4.299 
332. L2-8541  Raziskava tehnologij za hitro prototipiranje proizvodov  1.1.1997 - 30.6.1998  dr. Peter Butala   973 
333. L2-7705  Energetsko učinkoviti sistemi s hlajenjem in ogrevanjem  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Alojz Poredoš   1.758 
334. L2-7575  Integralno načrtovanje energetike za učinkovito rabo energije v Sloveniji  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Mihael Gabrijel Tomšič   3.274 
335. L2-7699  Laserski industrijski sistemi in procesi  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Janez Možina   4.003 
336. L2-7621  Nodulirani navari  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Rajko Kejžar   1.402 
337. L2-7618  Raziskave hidravličnih in akustičnih performans zračnih difuzorjev  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Peter Novak   2.096 
338. L2-7740  Sinergija laserskih in preoblikovalnih tehnologij v moderni industrijski prozvodnji  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Karl Kuzman   1.915 
339. J2-7064  Inovativni produkcijski sistem kot model fleksibilnega tržno usmerjenega orodjarstva  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Zlatko Kampuš   3.418 
340. J2-7155  Inverzni problemi v mehaniki trdnin  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Boris Štok   942 
341. J2-7012  Nevronske mreže  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Igor Grabec   1.215 
342. J2-7161  Raziskava vplivov mehanske obdelave površine na utrujanje silicijevega nitrida pri kotaljenju  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Jožef Vižintin   2.162 
343. J2-7113  Strukturiranje in krmiljenje kompleksnih objektov v COM/FMS proizvodnih sistemih  1.1.1995 - 30.6.1998    4.421 
344. J2-6182  Dvofluidno modeliranje sistemov s trdno tekočimi faznimi prehodi  1.7.1994 - 30.6.1998  dr. Božidar Šarler   1.307 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARIS (77) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. P2-0425  Decentralizirane rešitve za digitalizacijo industrije ter pametnih mest in skupnosti  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Andrej Kos   3.908 
2. P2-0401  Energetsko strojništvo  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Tomaž Katrašnik   4.440 
3. P2-0422  Funkcionalne tekočine za napredne energetske sisteme  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Matevž Dular   774 
4. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi in procesi  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Niko Herakovič   3.400 
5. I0-0022  Mreža raziskovalnih infrastrukturnih centrov Univerze v Ljubljani (MRIC UL)  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Anton Ramšak   6.043 
6. P2-0266  Napredne izdelovalne tehnologije za visoko kakovostno in trajnostno proizvodnjo  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Franci Pušavec   4.755 
7. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Iztok Golobič   5.351 
8. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Rok Petkovšek   7.948 
9. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi (2009-2021) -> Večfazni sistemi (2022-2027)  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Božidar Šarler   2.595 
10. P2-0231  Tribologija  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Mitjan Kalin   1.889 
11. P2-0392  Optodinamika  1.1.2020 - 31.12.2027  dr. Matija Jezeršek   1.590 
12. P2-0241  Sinergetika kompleksnih sistemov in procesov  1.1.2020 - 31.12.2027  dr. Edvard Govekar   1.581 
13. P2-0264  Trajnostni Polimerni materiali in Tehnologije  1.1.2020 - 31.12.2027  dr. Lidija Slemenik Perše   897 
14. P2-0405  Fuzijske tehnologije  1.1.2019 - 31.12.2027  dr. Boštjan Končar   3.597 
15. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2019 - 31.12.2027  dr. Miha Boltežar   4.168 
16. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2019 - 31.12.2027  dr. Marko Nagode   1.937 
17. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2018 - 31.12.2027  dr. Robert Kunc   1.665 
18. P2-0401  Energetsko strojništvo  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Tomaž Katrašnik   4.581 
19. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi in procesi  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Niko Herakovič   3.638 
20. I0-0022  Mreža raziskovalnih infrastrukturnih centrov Univerze v Ljubljani (MRIC UL)  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Anton Ramšak   13.536 
21. P2-0266  Napredne izdelovalne tehnologije za visoko kakovostno in trajnostno proizvodnjo  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Franci Pušavec   4.983 
22. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Iztok Golobič   5.945 
23. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Rok Petkovšek   9.136 
24. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Božidar Šarler   3.169 
25. P2-0231  Tribologija  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Mitjan Kalin   3.217 
26. P2-0256  Konstruiranje  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Leon Kos   2.630 
27. P2-0392  Optodinamika  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Matija Jezeršek   1.464 
28. P2-0241  Sinergetika kompleksnih sistemov in procesov  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Edvard Govekar   1.559 
29. P2-0264  Trajnostni Polimerni materiali in Tehnologije  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Lidija Slemenik Perše   2.036 
30. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Miha Boltežar   4.311 
31. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Marko Nagode   1.952 
32. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2014 - 31.12.2017  dr. Robert Kunc   2.024 
33. P2-0167  Energetsko strojništvo  1.1.2014 - 31.12.2016  dr. Brane Širok   3.868 
34. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi  1.1.2014 - 31.12.2016  dr. Niko Herakovič   3.115 
35. P2-0354  Zmanjševanje hrupa in njegovega vpliva na ljudi  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Mirko Čudina   1.936 
36. I0-0024  Infrastrukturni center za sodobno strojništvo  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Martin Čopič   869 
37. P2-0264  Inteligentni polimerni materiali in tehnologije  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Igor Emri   1.714 
38. P2-0256  Konstruiranje  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Jože Duhovnik   1.922 
39. P2-0266  Management izdelovalnih Tehnologij za trajnostni razvoj  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Janez Kopač   5.236 
40. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Franc Kosel   5.190 
41. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Alojz Poredoš   5.837 
42. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Janez Grum   9.471 
43. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Marko Nagode   2.992 
44. P2-0241  Sinergetika kompleksnih sistemov in procesov  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Edvard Govekar   1.561 
45. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Iztok Žun   1.361 
46. P2-0231  Tribologija  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Mitjan Kalin   4.122 
47. P2-0167  Energetsko strojništvo  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Brane Širok   4.344 
48. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Mihael Junkar   4.818 
49. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Ivan Prebil   2.535 
50. P2-0354  Zmanjševanje hrupa in njegovega vpliva na ljudi  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Mirko Čudina   2.107 
51. P2-0167  Energetsko strojništvo  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Brane Širok   5.778 
52. P2-0266  Hitra proizvodnja, management izdelovalnih tehnologij  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Janez Kopač   4.246 
53. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Karl Kuzman   4.154 
54. P2-0264  Inteligentni polimerni materiali in tehnologije  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Igor Emri   1.738 
55. P2-0256  Konstruiranje  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jože Duhovnik   1.982 
56. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Franc Kosel   4.036 
57. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Ivan Prebil   2.473 
58. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Alojz Poredoš   6.817 
59. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Janez Grum   9.989 
60. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Matija Fajdiga   3.707 
61. P2-0241  Sinergetika tehnoloških sistemov in procesov  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Edvard Govekar   1.168 
62. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Iztok Žun   1.296 
63. P2-0231  Tribologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jožef Vižintin   2.922 
64. P0-0513-0782  Adaptivni distribuirani proizvodni sistemi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Alojzij Sluga   2.648 
65. P0-0511-0782  Energetsko strojništvo  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Matija Tuma   4.579 
66. P0-0504-0782  Karakterizacija tehnoloških procesov  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Igor Grabec   1.063 
67. P0-0512-0782  Konstruiranje  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jože Duhovnik   1.483 
68. P0-0515-0782  Mehanika časovno odvisnih materialov  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Igor Emri   1.880 
69. P0-0502-0782  Mehanika v tehniki  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Franc Kosel   4.412 
70. P0-0508-0782  Modeliranje strojnih elementov, sklopov, konstrukcij in prometnih nezgod  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Ivan Prebil   1.466 
71. P0-0505-0782  Optodinamika in laserska tehnika  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Janez Možina   2.085 
72. P0-0506-0782  Prenos toplote in snovi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Alojz Poredoš   5.780 
73. P0-0516-0782  Proizvodne tehnologije in sistemi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Janez Grum   3.340 
74. P0-0507-0782  Proizvodni procesi, sistemi in management  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Karl Kuzman   7.745 
75. P0-0510-0782  Tribologija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jožef Vižintin   2.930 
76. P0-0501-0782  Večfazni sistemi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Iztok Žun   2.442 
77. P0-0509-0782  Vrednotenje konstrukcij  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Matija Fajdiga   3.303 
Mednarodni projekti (253) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. FP5-EESD-OPET BUILDING-86981  European network for the promotion of energy technologies in the building sector  13.2.2006 - 12.2.2041   
2. FP5-EESD-OPET RES-E-86966  Boosting local technology uptake - an opet action to support the objectives of the res-e Directive  28.3.2003 - 27.3.2038   
3. HORIZON-NAHV  North Adriatic Hydrogen Valley  1.9.2023 - 31.8.2029  dr. Tomaž Katrašnik  
4. ERASMUS MUNDUS-META4.0  Manufacturing 4.0 by intElligent and susTAinable technologies  1.11.2022 - 31.12.2028  dr. Franci Pušavec  
5. HORIZON-CaviPRO  Modelling, Control and Applications of Hydrodynamic Cavitation Phenomena  1.2.2024 - 31.1.2028  dr. Matevž Dular  
6. HORIZON-PATRON  The Doctoral Network on Prognostics and heAlth management of nexT GeneRatiOn drivetraiNs  1.2.2024 - 31.1.2028  dr. Mitjan Kalin  
7. HORIZON-CREDIT  Circularity and Remanufacturing-Enabling DIgital Twins  1.1.2024 - 31.12.2027  dr. Gregor Čepon  
8. HORIZON-HEAT4ENERGY  Magnetic ENERGY conversion for waste HEAT  1.1.2024 - 31.12.2027  dr. Andrej Kitanovski  
9. COST-CYPHER  Cyber-Physical systems and digital twins for the decarbonisation of energy-intensive industries  20.10.2023 - 19.10.2027  dr. Tine Seljak  
10. HORIZON-InnoBMS  Situationally aware innovative battery management system for next generation vehicles  1.1.2024 - 30.6.2027  dr. Tomaž Katrašnik  
11. HORIZON-HYScale  HYScale – Economic Green Hydrogen Production at Scale via a Novel, Critical Raw Material Free, Highly Efficient and Low-capex Advanced Alkaline Membrane Water Electrolysis Technology  1.6.2023 - 31.5.2027  dr. Mitja Mori  
12. HORIZON-BLESSED-241634  Bridging Models at Different Scales To Design New Generation Fuel Cells for Electrified Mobility  1.2.2023 - 31.1.2027  dr. Tomaž Katrašnik  
13. HORIZON-HYGHER  HYdroGen High pressure supply chain for innovative and cost Efficient distRibution  1.1.2024 - 31.12.2026  dr. Mitja Mori  
14. HORIZON-DiCiM  Digitalised Value Management for Unlocking the potential of the Circular Manufacturing Systems with integrated digital solutions  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Gregor Čepon  
15. HORIZON-EXCELLERAT P2  European Centre of Excellence for Engineering Applications on HPC and associated technologies  1.1.2023 - 31.12.2026  Matic Brank  
16. HORIZON-Plasma-PEPSC  Plasma Exascale-Performance Simulations CoE – Pushing flagship plasma simulations codes to tackle exascale-enabled Grand Challenges via performance optimisation and codesign  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Leon Kos  
17. HORIZON-INNO2MARE ID: 101087348  Strengthening the capacity for excellence of Slovenian and Croatian innovation ecosystems to support the digital and green transitions of maritime regions  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Marko Šimic  
18. HORIZON-NEXTCELL  Towards the next generation of high performance li-ion battery cells  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
19. ERASMUS+-DERHE  Digital Education Readiness in the field of Higher Education  1.12.2023 - 30.11.2026  dr. Tomaž Berlec  
20. HORIZON-NEXTBMS  NEXT-generation physics and data-based Battery Management Systems for optimised battery utilization  1.6.2023 - 30.11.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
21. ENLIGHTEN  European Non-Line-of-Sight Optical Imaging  1.12.2022 - 30.11.2026  dr. Rok Petkovšek  
22. HORIZON-H-HOPE  Hidden Hydro Oscillating Power for Europe  1.11.2022 - 31.10.2026  dr. Marko Hočevar  
23. COST-PEN@Hydropower CA21104  Vseevropsko omrežje za trajnostno hidroenergijo  14.9.2022 - 13.9.2026  dr. Marko Hočevar  
24. HORIZON-MAGRITTE  Recovering plasma-facing components temperatures in fusion devices from IR camera measurements  1.9.2024 - 31.8.2026  dr. Leon Kos  
25. HORIZON-SENERGY NETS-240860  Increase the Synergy among different ENERGY NETworkS  1.9.2022 - 31.8.2026  dr. Mitja Mori  
26. HORIZON-PULSELiON-237929  PUlsed Laser depoSition tEchnology for soLid State battery manufacturIng supported by digitalizatiON  1.9.2022 - 31.8.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
27. HORIZON-ADVAGEN-237934  Development of ADVAnced next GENeration Solid-State batteries for Electromobility Applications  1.8.2022 - 31.7.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
28. HORIZON-MEAsureD  Advanced MEAs ensuring high efficiency HDV  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
29. HORIZON-PilotSOEL  Advanced Processes Enabling Low cost and High Performing Large Scale Solid Oxide Electrolyser Production  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Rok Stropnik  
30. HORIZON-FASTEST  Fast-track hybrid testing platform for the development of battery systems  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
31. HORIZON-RealHyFC  Reliable durable high power hydrogen fueled PEM Fuel Cell stack  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
32. HORIZON-SINGLE  Electrified Single Stage Ammonia Cracking to Compressed Hydrogen  1.5.2023 - 30.4.2026  dr. Mitja Mori  
33. ERASMUS+-ANGIE  Academic Network for Green and Innovative Europe  1.9.2023 - 28.2.2026  dr. Damjan Klobčar  
34. ERASMUS+-EVERYONE  Exchange of renewable energy harvesting experience in Europe for improving competence of young engineers  1.9.2023 - 28.2.2026  dr. Marko Hočevar  
35. HORIZON-EuroCC 2  National Competence Centres in the framework of EuroHPC Phase 2  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Pavel Tomšič  
36. HORIZON-SEAMAC-240350  Strengthening the Excellence of Additive Manufacturing Capabilities  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Joško Valentinčič  
37. HORIZON-SURE2COAT  Sustainable Surface Treatments of Complex Shape Components for Transsectorial Industrial Innovation  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Mitja Mori  
38. HORIZON-EUMaster4HPC  European Master for High Performance Computing  1.1.2022 - 31.12.2025  dr. Janez Povh  
39. HORIZON-EUROfusion  Implementation of activities described in the Roadmap to Fusion during Horizon Europe through a joint programme of the members of the EUROfusion consortium  1.1.2021 - 31.12.2025  dr. Nikola Vukašinović  
40. ERA NET-Cool BatMan  Battery Thermal Managament System Based on High Power Density Digital Microfluidic Magnetocaloric Cooling  1.11.2022 - 31.10.2025  dr. Urban Tomc  
41. ERASMUS+-GEMS  Graceful Equalising of Mechatronics Students  1.11.2022 - 30.10.2025  dr. Gašper Škulj  
42. COST-Euro-MIC  European MIC Network – New paths for science, sustainability and standards  26.10.2021 - 25.10.2025  dr. Uroš Trdan  
43. AMALIA  Additive Manufacturing of Metallic Auxetic Structures and Materials for Lightweight Armour  20.10.2022 - 19.10.2025  dr. Iztok Golobič  
44. HORIZON-LIFE21-CET-PDA-3DIVERSE  Decentralization, Diversity and Dynamic load regulation – novel approaches to tangible energy transition with diversification of production sources  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Tine Seljak  
45. Met4H2  Metrology for the hydrogen supply chain  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Gregor Bobovnik  
46. COST-NEXUSNET  Network on Water-energy-food Nexus for a Low-carbon Economy in Europe and Beyond  22.9.2021 - 21.9.2025  dr. Marko Hočevar  
47. ERASMUS+-FabLabs  Developing competences on the Internet of Things through digital fabrication laboratories  1.9.2022 - 31.8.2025  dr. Tomaž Berlec  
48. ERASMUS+-TET  The Evolving Textbook  1.9.2022 - 31.8.2025  dr. Primož Podržaj  
49. MoSiLIB  Modeling and development of silicon-tin sulfide composite anodes for generation 3b lithium-ion batteries  1.6.2022 - 31.5.2025  dr. Tomaž Katrašnik  
50. HORIZON-STAGE-238726  Sustainable Transition to the Agile and Green Enterprise  1.6.2022 - 31.5.2025  dr. Marko Šimic  
51. MOTIKA  Pospešeno okopavanje zelenjave  19.5.2022 - 18.5.2025  dr. Franc Majdič  
52. 4000141980  Development of tailored surfaces for a more efficient production of Hydrogen and Oxygen in-space via PEM electrolysis  1.9.2023 - 28.2.2025  dr. Iztok Golobič  
53. INDY  Energy Independent and Efficient Deployable Military Camps  1.12.2022 - 31.1.2025  dr. Andrej Kitanovski  
54. ERASMUS+-BLISS  Blended Learning Implementation for reSilient, acceSsible and efficient higher education  1.2.2022 - 31.1.2025  dr. Primož Podržaj  
55. SWAM  Self-organising millirobot swarms for autonomous modification of unknown, granular terrain  1.1.2024 - 31.12.2024  dr. Rok Vrabič  
56. JVPdevice  Device for non-invasive determination of jugular vein pressure and the risk of thrombosis  2.10.2023 - 31.12.2024  dr. Janez Urevc  
57. H2020-COMPETE  Chair Of Micro Process Engineering and TEchnology  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Joško Valentinčič  
58. ERASMUS MUNDUS-TRIBOS+  Joint European master in Tribology of Surfaces and Interfaces  1.1.2018 - 31.12.2024  dr. Mitjan Kalin  
59. PCCL  Polymer Competence Center Leoben  1.1.2021 - 21.12.2024  dr. Borut Černe  
60. HybriDT II  Hybrid drive train demonstrator – Phase 2  6.9.2023 - 5.12.2024  dr. Miha Ambrož  
61. ERASMUS+-PRO HACKIN'  Product Hackathons for Innovative Development  1.11.2021 - 1.11.2024  dr. Nikola Vukašinović  
62. ERA NET-PHOSTER  Prestrezanje fosforja in magnezija iz odpadnih snovnih tokov za proizvodnjo obnovljivih gnojil Program: ERA-NET ERA-MIN  1.5.2022 - 31.10.2024  dr. Tine Seljak  
63. ESRR-KC STV  Competence Centre for Advanced Control Technologies  15.9.2023 - 15.9.2024  dr. Mitjan Kalin  
64. H2020-MORELife-236779  Material, Operating strategy and REliability optimisation for LIFEtime improvements in heavy duty trucks  1.9.2021 - 31.8.2024  dr. Tomaž Katrašnik  
65. HORIZON-NASCAP-239122  Nanobubbles Stabilization for Cleaning Applications  20.6.2022 - 19.6.2024  dr. Matevž Dular  
66. MetHyInfra  Metrology infrastructure for high-pressure gas and liquified hydrogen flows  1.6.2021 - 31.5.2024  dr. Jože Kutin  
67. LEAP  Učno-demonstracijska mreža za načrtovanje in izdelavo trajnostne industrijske embalaže iz alternativnih lignoceluloznih vlaken  1.10.2022 - 30.4.2024  dr. Gregor Čepon  
68.   Kombiniran učni model za srednje strokovno izobraževanje na področju strojništva in razvoj kompetenc dijakov in učiteljev za digitalno izobraževanje  1.6.2022 - 30.4.2024  dr. Franci Pušavec  
69. COST-CA18232 MAT-DYN-NET  Mathematical models for interacting dynamics on networks  4.10.2019 - 3.4.2024  dr. Marjeta Kramar Fijavž  
70. COST-ODIN  Optimiranje sistema nadzora  2.10.2019 - 1.4.2024  dr. Tomaž Kek  
71. InTribology1  Tribology Intelligence – Customized Tribology for Industrial Innovation  1.4.2020 - 31.3.2024  dr. Mitjan Kalin  
72.   Associate for shaping optimization of Internal Components  1.3.2020 - 29.2.2024  dr. Nikola Vukašinović  
73. HORIZON-CAVIPHY-239445  Exploitation of extreme cavitation conditions for wastewater treatment  1.8.2022 - 31.1.2024  dr. Matevž Dular  
74. CD Labor  CD Laboratory for Innovative Control and Monitoring of Automotive Powertrain Systems  1.6.2018 - 31.1.2024  dr. Tomaž Katrašnik  
75. HORIZON-CRYO-MQL  Transitioning to a waste-free production – international cryogenic+MQL machining activity  1.1.2023 - 31.12.2023  dr. Franci Pušavec  
76. ERASMUS+-LiDeSuM  Lightweight Design for Sustainable Mobility  1.10.2022 - 31.12.2023  dr. Miha Brojan  
77. ERASMUS+-DIGIGREEN  Improved workforce to set transition from manufacturing to digital green fabrication  1.1.2022 - 31.12.2023  dr. Damjan Klobčar  
78. H2020-eGHOST-232693  Establishing Eco-design Guidelines for Hydrogen Systems and Technologies  1.1.2021 - 31.12.2023  dr. Mitja Mori  
79. H2020-BEST4Hy-232493  SustainaBlE SoluTions FOR recycling of end of life Hydrogen technologies  1.1.2021 - 31.12.2023  dr. Mitja Mori  
80. H2020-GreenTRIBOS-224700  GreenTRIBOS  1.1.2020 - 31.12.2023  dr. Mitjan Kalin  
81. H2020-SUPERCOOL-218620  Superelastic Porous Structures for Efficient Elastocaloric Cooling  1.1.2019 - 31.12.2023  dr. Jaka Tušek  
82. HORIZON-aProMag  Anisotropic fast PROtotyping of MAGnetic materials  1.1.2023 - 29.12.2023  dr. Lidija Slemenik Perše  
83. EKSRP-EIP-AUTO  Izboljšava procesa krmljenja živali v prireji mleka in mesa z upoštevanjem podnebnih sprememb in varovanja narave  30.11.2020 - 30.11.2023  dr. Janez Benedičič  
84. COST-CA18120  Reliable roadmap for certification of bonded primary structures  4.4.2019 - 3.10.2023  dr. Damjan Klobčar  
85. H2020-NOSTRADAMUS-234751  NOn-contact STRucturAl DAMage for fUture Safety and lightweight  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Janko Slavič  
86. ERASMUS+-SCtrain  Supercomputing knowledge partnership  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Pavel Tomšič  
87. 4000137614/22/NL/SC  Prediction model of countermeasures efficiency on cardiovascular system and fluid shifting in simulated microgravity conditions  1.4.2022 - 30.6.2023  dr. Janez Urevc  
88. ERASMUS+-CResDET  Digitalno šolanje in usposabljanje odporno na krize  1.4.2021 - 31.3.2023  dr. Nikola Vukašinović  
89. ELUVAT I  Innovative electric light utility all-terrain vehicle for defence purposes based on in-wheel electro motors  3.2.2022 - 2.2.2023  dr. Tomaž Katrašnik  
90.   Pulse Design Simulator Workflow  24.1.2022 - 23.1.2023  dr. Leon Kos  
91. PATHFINDER  Hybrid learning paths for professional education in manufacturing  1.1.2022 - 31.12.2022  dr. Franci Pušavec  
92.   Next generation off-grid device for the continuous adsorption atmospheric water harvesting  1.1.2022 - 31.12.2022  dr. Primož Poredoš  
93.   A novel sorption cooling system for battery thermal management in electromobility  1.1.2021 - 31.12.2022  dr. Primož Poredoš  
94. H2020-EUROCC  National Competence Centres in the framework of EuroHPC  1.9.2020 - 31.12.2022  dr. Pavel Tomšič  
95. SI EIT-M  EIT Manufacturing Hub  1.6.2020 - 31.12.2022  dr. Franci Pušavec  
96. H2020-PRACE-6IP-220265  PRACE 6th Implementation Phase Project  1.5.2019 - 31.12.2022  dr. Janez Povh  
97. H2020-COMPETE-216370  Chair of Micro Process Engineering and Technology  1.1.2019 - 31.12.2022  dr. Polona Žnidaršič Plazl  
98. EUREKA-  Metallurgy Europe  1.1.2012 - 21.12.2022  dr. Božidar Šarler  
99. EKSRP-EIP-Tehnologije vina & grozdja  Uvedba novih mehanskih in avtonomnih avtomatiziranih tehnologij za trajnostno pridelavo grozdja v vinogradih  22.11.2019 - 21.11.2022   
100. IMAS  Integrated Modelling Analysis Suite  1.1.2020 - 15.11.2022  dr. Nikola Vukašinović  
101. ERASMUS+-APTIME  Additive Process Technology Integration with Management and Entrepreneurship  1.9.2019 - 31.8.2022  dr. Damjan Klobčar  
102. H2020-VIRTUAL-215992  Open access virtual testing protocols for enhanced road users safety  1.6.2018 - 31.5.2022  dr. Simon Krašna  
103. ESRR-MAPgears  Napredni materiali, metodologije in tehnologije za razvoj lahkih komponent za prenos moči v pogonski tehniki  1.9.2018 - 31.12.2021  dr. Borut Černe  
104. ERASMUS+-ELPID  E-learning Platform for Innovative Product Development  1.1.2018 - 31.12.2021  dr. Nikola Vukašinović  
105. COMET KA2 Funding program-K2 Mobility  K2 Digital Mobility - Context - Embedded Vehicle Technologies  1.1.2018 - 31.12.2021  dr. Tomaž Katrašnik  
106. ESRR-MOTZART  Učinkovitejši elektroMOTorji Z rAzvojem ekspeRTnega sistema in novih tehnologij  1.1.2018 - 31.12.2021  dr. Nikolaj Mole  
107. H2020-CABUM-214368  An investigation of the mechanisms at the interaction between cavitation bubbles and contaminants  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Matevž Dular  
108. H2020-HEART-211645  Holistic Energy and Architectural Retrofit Toolkit  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Uroš Stritih  
109. SUSTAINHUTS  Sustainable Mountain huts in Europe  1.7.2016 - 31.10.2021  dr. Mihael Sekavčnik  
110. COST-CA16235  Performance and Reliability of Photovoltaic Systems: Evaluations of Large-Scale Monitoring Data  5.10.2017 - 4.10.2021  dr. Marko Topič  
111. ERASMUS+-ICCT  Interactive course for Control Theory  1.9.2018 - 31.8.2021  dr. Primož Podržaj  
112. EIT Raw Materials-SPL-CYCLE  Closing the loop of the Spent Pot-line (SPL) in Al smelting process  1.1.2018 - 30.6.2021  dr. Ana Mladenović  
113. HybriDT  Hybrid Drive Trains  24.1.2020 - 23.1.2021  dr. Samo Zupan  
114. H2020-ROSIN  ROS-Industrial quality-assured robot software components  1.1.2020 - 31.12.2020  dr. Rok Vrabič  
115. ERASMUS+-CASProD  Capitals of smart product development  1.1.2017 - 31.12.2020  dr. Marko Hočevar  
116. ERA NET-GreenCOAT  Green high-performance and low-friction interfaces tailored by the reactivity of novel DLC coatings and ionic liquids  1.1.2017 - 31.12.2020  dr. Mitjan Kalin  
117. H2020-OBELICS-211708  Optimization of scalable realtime models and functional testing for e-drive concepts  1.1.2017 - 31.12.2020  dr. Tomaž Katrašnik  
118. LIFE15-SUSTAINHUTS  Foundation for the Development of New Hydrogen Technologies in Aragon  1.1.2016 - 31.12.2020  dr. Mihael Sekavčnik  
119. ESRR-NMP  Izkoriščanje potenciala biomase za razvoj naprednih materialov in bio-osnovanih produktov  1.1.2016 - 31.12.2020  Janja Juhant Grkman  
120. COMET-COMET  Xtribology Excellence Center of tribology  1.1.2015 - 31.12.2020  dr. Mitjan Kalin  
121. COST-CA15216  European Network of Bioadhesion Expertise: Fundamental Knowledge to Inspire Advanced Bonding Technologies  21.10.2016 - 20.10.2020  dr. Anna Malgorzata Sandak  
122. ESRR-GOSTOP  Gradniki, orodja in sistemi za tovarne prihodnosti  1.11.2016 - 30.4.2020   
123. COST-CA15102  Solutions for Critical Raw Materials Under Extreme Conditions (CRM-EXTREME)  10.3.2016 - 9.3.2020  dr. Damjan Klobčar  
124. ESA-MAP Project  Microgravity Applications Program (MAP) project AO-2004-111 (Convective boiling and condensation)  1.1.2016 - 31.12.2019  dr. Iztok Golobič  
125. FFG-SOH4PEM  State of Health Uberwachung fur PEM Brennstoffzellenstapel  1.1.2016 - 31.12.2019  dr. Tomaž Katrašnik  
126. ERASMUS+-573684-EPP-1-2016-1-PS-EPPKA2-CBHE-JP  Improving Governance Paratices at Palestinian Higher Education Institutions  15.10.2016 - 14.10.2019  dr. Rok Vrabič  
127. ESRR-MARTINA  2016-MARTINA -Program RRI  1.8.2016 - 31.7.2019   
128. EIT InnoEnergy-CTProfiler  Cooling Tower Profiler - Performance Evaluation of Cooling Towers  1.1.2017 - 30.6.2019  dr. Marko Hočevar  
129. INTERREG-Danube Transnational Programme-DTP1-1-260-1.1-INNOHPC  Visoko zmogljivo računalništvo za učinkovite inovacije v Podonavju  1.1.2017 - 30.6.2019  dr. Borut Rončević  
130. COST-TD1409  Mathematics for industry network (MI-NET)   5.5.2015 - 4.5.2019  dr. Janez Povh  
131. H2020-EU.1.4.1.3-PRACE-5IP-206847  PRACE 5th Implementation Phase Project  1.1.2017 - 30.4.2019  dr. Jože Duhovnik  
132. H2020-EU.3.4.6.1-HYTECHCYCLING-204282  New technologies and strategies for fuel cells and hydrogen technologies in the phase of recycling and dismantling  1.5.2016 - 30.4.2019  dr. Mihael Sekavčnik  
133. COST-MP1407  Electrochemical processing methodologies and corrosion protection for device and systems miniaturization (e-MINDS)  23.4.2015 - 22.4.2019  dr. Damjan Klobčar  
134. COST-CM1404  Chemistry of Smart Energy Carriers and Technologies (SMARTCATS)  6.3.2015 - 5.3.2019  dr. Tomaž Katrašnik  
135. ESRR-EVA4green  EVA4green, Ekološki Varen Avtomobil Za Zeleno Mobilnost  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Mitjan Kalin  
136. ESRR-MIZŠ Javni razpis za RRI v verigah in mrežah-IQ DOM  Inteligentni dom pametne generacije zasnovan na pametnih napravah in lesu  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Miha Boltežar  
137. ESRR-TIGR4smart  Trajnostno in inovativno gradbeništvo za pametne stavbe  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Miroslav Halilovič  
138. EUREKA-Modeling  Modeling and Simulation of Metallurgical Processes  1.1.2017 - 31.12.2018  dr. Božidar Šarler  
139. FFG-MEA Power  Resource-saving composite materials for stationary PEM fuel cells with increased power density and long-term stability  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Tomaž Katrašnik  
140. H2020-Euratom-EUROfusion-193159  Implementation of activities described in the Roadmap to Fusion during Horizon 2020 through a Joint programme of the members of the EUROfusion consortium  1.1.2014 - 31.12.2018  dr. Jože Duhovnik  
141. COST-MP1401  Advanced fibre laser and coherent source as tools for society, manufacturing and lifescience  10.12.2014 - 9.12.2018  dr. Damjan Klobčar  
142. COST-TU1403  Adaptive Facades Network   28.10.2014 - 30.11.2018  dr. Anna Malgorzata Sandak  
143. H2020-EU.1.2.2.-197935  European extreme data and computin initiative  1.9.2015 - 28.2.2018  dr. Jože Duhovnik  
144. ITER International Fusion Energy Organization-SMITER 3D  Development of a user friendly interface for the SMITER 3D field line tracing software package  1.1.2016 - 31.12.2017  dr. Jože Duhovnik  
145. H2020-EU.1.4.1.3-PRACE-4IP-196680  PRACE 4th Implementation Phase Project  1.2.2015 - 31.12.2017  dr. Jože Duhovnik  
146. ERASMUS+-2014-1-RO01-KA203-002986  Education Laboratories Platform for Complex engineering processes with remote access  1.9.2014 - 31.8.2017  dr. Sašo Medved  
147. ERASMUS+-2014-1-SI01-KA203-000693  Networked Activities for Realization of Innovative Products  1.9.2014 - 31.8.2017  dr. Jože Duhovnik  
148. SOLPS-ITER  Development of user-friendly interface  6.7.2015 - 5.7.2017  dr. Jože Duhovnik  
149. MEDNARODNI PROJEKT-CryoCav  Experiments and simulations on cavitation and cavitation erosion in cryogenic liquids  1.7.2015 - 30.6.2017  dr. Matevž Dular  
150. LLP-OIKONET  A global multidisciplinary network on housing research and learning  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Sašo Medved  
151. PRACE-3IP  PRACE – Third Implementation Phase  1.7.2012 - 30.6.2016  dr. Jože Duhovnik  
152. FP7-INFRASTRUCTURES-108031  PRACE - Third Implementation Phase Project  1.7.2012 - 30.6.2016  dr. Jože Duhovnik  
153. COST-MP1106  Smart and green interfaces – from single bubbles and drops to industrial, environmental and biomedical applications  11.5.2012 - 10.5.2016  dr. Edvard Govekar  
154. FP7-PEOPLE-ENTICE-102080  Engineering Tribochemistry and Interfaces with a Focus on the Internal Combustion Engine  1.2.2012 - 31.1.2016  dr. Mitjan Kalin  
155. EUREKA-project/id/6778  Development of new materials, tools and technologies for depositing of thin polymer coatings on the EM stator/ Razvoj novih materialov, orodij, tehnologij za nanos tankih polimernih plasti na stator elektromotorja  1.1.2012 - 31.12.2015  dr. Niko Herakovič  
156. TEMPUS-EACEA-530194  Energy Efficiency, Renewable Energy Sources and Environmental Inpacts – master study  1.1.2012 - 31.12.2015  dr. Ciril Arkar  
157. CIP-SDHplus  New Business Opportunities for Solar District Heating and Cooling  1.1.2012 - 31.12.2015  dr. Andrej Kitanovski  
158. EUREKA-project/id/5800  Surface Engineering for Sustainable Production and Products  1.1.2010 - 31.12.2015  dr. Jožef Vižintin  
159. COMET-Xtribology  Xtribology Excellence Center of tribology  1.1.2010 - 31.12.2015  dr. Mitjan Kalin  
160. COST-TU1102  Towards Autonomic Road Transport Support Systems  22.9.2011 - 31.10.2015  dr. Edvard Govekar  
161. CATHEF  Cavitation in Thermosensible Fluids  1.7.2011 - 31.10.2015  dr. Matevž Dular  
162. FP7-TRANSPORT-ASTERICS-105752  Ageing and efficiency Simulation & TEsting under Real world conditions for Innovative electric vehicle Components and Systems  1.10.2012 - 30.9.2015   
163. FP7-PEOPLE-GRESIMO-100426  Best Training for Green and Silent Mobility (GRESIMO)  1.10.2011 - 30.9.2015  dr. Miha Boltežar  
164. FP7-JTI-FluMaBack-104283  Fluid Management component improvement for Back up fuel cell systems  1.7.2012 - 30.6.2015  dr. Mihael Sekavčnik  
165. LLP-ERASMUS IP_6  Global development of Future Products Workshop  1.1.2013 - 31.12.2014  dr. Jože Duhovnik  
166. ERASMUS MUNDUS-TRIBOS  Joint Euroepan master in Tribology of surfaces and interfaces  1.1.2013 - 31.12.2014  dr. Mitjan Kalin  
167. FP7-PEOPLE-100947  Advanced Aircraft Network for Theoretical & Experimental Aeroservoelastic Modeling  1.1.2012 - 31.12.2014  dr. Tadej Kosel  
168. LLP-10959  Hydro powerplant simulation  1.1.2012 - 31.12.2014  dr. Primož Podržaj  
169. EUREKA-project/id/6791  Infinite lifetime prediction by Dang Van Criterion/Določitev trajnodinamične trdnosti po Dang Vanovem kriteriju  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Boris Štok  
170. CIP-iSERV  Inspection of HVAC system through continuous monitoring and benchmarking - iSERV  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Vincenc Butala  
171. TEMPUS-EACEA-517065  Middle Eastern Partnership in Sustainable Engineering  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Janez Kopač  
172. EUREKA-project/id/6268  SAILPOWER - Development of sail system with inhibition of induced drag effect for radical improvement od aerodynamic performance  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Tadej Kosel  
173. ERA NET-SiNACERDI  Sibased Nanostructured composite materials and reinforced ductile iron for high wear application  1.1.2011 - 31.12.2014   
174. FP7-NMP-96216  Intelligent sensing and manipulation for sustainable production and harvesting of high value crops, clever robots for crops  1.10.2010 - 30.9.2014  dr. Marko Hočevar  
175. ETC-ENERGYVILLAB  Energy Virtuous Living Lab ,Mreža virtuznih živih laboratorijev za varčno rabo energije in razvoj obnovljivih virov energije  5.7.2012 - 31.5.2014  dr. Uroš Stritih  
176. LLP-MOBILITY_11  Transfer of building physics and CO2 methologies to optimize energy efficient competences across the tjhree sectors  1.1.2012 - 31.12.2013  dr. Sašo Medved  
177. ERA NET-CLEANER  Cleaning Engineering for manufactoring  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Peter Butala  
178. ESRR-KC TIGR  Competence Centre for Sustainable and Innovative Construction  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Sašo Medved  
179. EUREKA-project/id/5783  Innovative eco friendly processing of volumetric sheet metal components  1.1.2011 - 31.12.2013   
180. EUREKA-project/id/6782  Polymer subconstruction for curtain walls  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Boris Štok  
181. EUREKA-project/id/5855  RWC - The development of a new resistance welding  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Primož Podržaj  
182. CIP-IDES EDU  IDES-EDU - Master and Post Graduate education and training in multi-disciplinary teams implementing EPBD and beyond  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Sašo Medved  
183. TEMPUS-EACEA-510985  Improvement of Students Internship in Serbia: ISIS  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Mirko Soković  
184. ESRR-KC BME  Kompetenčni center Biomedicinska tehnika – KC BME  1.1.2010 - 31.12.2013   
185. ESRR-KC SURE  Kompetenčni center - napredni sistemi učinkovite rabe električne energije  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Iztok Žun  
186. ESRR-KC TIGR  Kompetenčni center Trajnostno in inovativno gradbeništvo  1.1.2010 - 31.12.2013   
187. ESRR-KC STV  Kompetenčni center za sodobne tehnologije vodenja  1.1.2010 - 31.12.2013   
188. ERA NET-MOTRAC  MOTRAC -Modelling and prediction of traffic activity, driving conditions and critical states on roads network  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Edvard Govekar  
189. TEMPUS-EACEA-511084  Prodution and Profitability improvement in Serbia  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Niko Herakovič  
190. ESRR-CO NOT  CO NOT - Center odličnosti Nizkoogljične tehnologije  1.1.2009 - 31.12.2013   
191. ERASMUS MUNDUS-EURHEO  European Masters in Engineering Rheology  1.1.2008 - 31.12.2013  dr. Igor Emri  
192. FP7-FUSION  FUSION - Fusion Energy Research  1.1.2007 - 31.12.2013  dr. Jože Duhovnik  
193. COST-TU0901  Integrating and Harmonizing Sound Insulation Aspects in Sustainable Urban Housing Constructions  3.11.2009 - 2.11.2013  dr. Mirko Čudina  
194. COST-TD0804  Soundscape of European Cities and Landscapes  25.6.2009 - 24.6.2013  dr. Mirko Čudina  
195. FP7-TRANSPORT-93335  Tailoring of Tribological Interfaces for Clean and Energy-Efficient Diesel and Gasoline Power Trains  1.12.2009 - 31.5.2013  dr. Mitjan Kalin  
196. COST-TU0802  Next generation cost effective phase change materials for increased energy efficiency in renewable energy systems in buildings (NeCoE-PCM)  22.4.2009 - 21.4.2013   
197. ERA NET-PR11742  Application of Computational Fluid Dynamics for co-rotating Twin-Screw-Extruder to archieve optimized thermoplastic materials  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Matevž Dular  
198. EUREKA-project/id/5343  Collaborative platform for operations support of work systems case of hydro power plants  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Peter Butala  
199. EUREKA-project/id/4960  Development of next generation molding process for mulity-phrase polymer products  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Niko Herakovič  
200. LLP-ETM-8606  ETM - Experience Transfer Model  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Janez Kopač  
201. LIFE+-ICE JET  ICE JET: Environmenta technology pilot plant for drastically reducing waste produced by abrasive water jet cutting techniques  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Andrej Lebar  
202. EUREKA-project/id/5403  Modular System for adjustable spraying and navigation in orchards and greenhouses  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Marko Hočevar  
203. ETC-CROSS INNO  Prekomejna mreža inovacijsko procesnega tehnološkega sodelovanja malih, srednjih podjetij ter raziskovalne sfere na koknretnih prekomejnih inovativnih tehnološko procesno razvojnih projektih  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Edvard Govekar  
204. EUREKA-project/id/4957  Construction of Heavy duty punch grinding machine  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Peter Krajnik  
205. EUREKA-project/id/4548  Development of new actuatrs, materials and technology for the production of advanced pneumatic and hydraulic vavles  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Niko Herakovič  
206. EUREKA-project/id/4550  Development of Sustainable & innovatiove cryoegenic machining technology  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Janez Kopač  
207. EUREKA-project/id/4954  Intelligent Laser Sources in Dermatology and Aesthetic Medicine : ILUMEN  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Matija Jezeršek  
208. FP7-PEOPLE-88289  Mechanisms of interactions in nano-scale of novel ionic lubricants with functional surfaces  1.10.2008 - 30.9.2012  dr. Mitjan Kalin  
209. FP7-ELAN-91310  CIVITAS ELAN Mobilizacija državljanov za vitalna mesta Ljubljana - Gent - Zagreb - Brno - Porto  15.6.2008 - 14.9.2012  dr. Viktor Jejčič  
210. FP7-NMP-92584  Advanced Lasers for Photovoltaic INdustrial processing Enhancement  1.9.2009 - 31.8.2012  dr. Rok Petkovšek  
211. FP6-SUSTDEV-REMINING-LOWEX-85695  Redevelopment of European mining areas into sustainable communities by integrating supply and demand side based on low exergy principles  18.6.2007 - 17.6.2012  dr. Sašo Medved  
212. ERA NET-AWJcomp  AWJcomp - Razvoj Tehnologije obdelave z abrazivnim vodnim curkom za zahtevne izdelke iz aeronavtičnega in navtičnega sektorja  1.1.2010 - 31.12.2011  dr. Andrej Lebar  
213. EUREKA-project/id/3781  APOMAT  1.1.2008 - 31.12.2011  dr. Peter Butala  
214. EUREKA-project/id/4480  Modal properties optimization of dynamically loaded car parts to enhance their fatigue life - OMDAP  1.1.2009 - 31.12.2010  dr. Miha Boltežar  
215. EUREKA-project/id/4212  Development and implementation of new PIM binder system using advanced methods - DIPIMAM  1.1.2008 - 31.12.2010  dr. Zlatko Kampuš  
216. FP7-INFRASTRUCTURES-86422  EU Fusion for ITER Applications  1.1.2008 - 31.12.2010  dr. Jože Duhovnik  
217. EUREKA-project/id/4177  Pro factory UES  1.1.2008 - 31.12.2010  dr. Alojzij Sluga  
218. TEMPUS-PR11868  Education and Training of Institutions in Quality  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Mirko Soković  
219. CIP-PR11994  Harmonizing air-conditioning inspection and audit procedures in the tertiary building sector  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Vincenc Butala  
220. LLP-ADAM-10959  Hydro powerplant simulation  1.1.2007 - 31.12.2010   
221. IEE-SOLAIR  Increasing the market implementation of Solar-air-conditioning system for small amd medium applications in residential and commercial buildings  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Sašo Medved  
222. IEE-TRANS-SOLAR  Transfer of experience for the development of solar thermal products  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Sašo Medved  
223. EUREKA-project/id/3765  European Laser Technology And Applications Network  1.1.2006 - 31.12.2010  dr. Janez Možina  
224. EUREKA-project/id/3603  European Network For Industrial Wear Prevention  1.1.2005 - 31.12.2010  dr. Jožef Vižintin  
225. FP6-MOBILITY-WEMESURF-84650  Characterisations of wear mechanisms and surface functionalities with regard to lifetime prediction and quality criteria - from micro to the nano range  1.11.2006 - 31.10.2010  dr. Bojan Podgornik  
226. COST-P21  Physics of droplets  4.10.2006 - 3.10.2010  dr. Edvard Govekar  
227. FP6-MOBILITY-SIM-VIA 2-79022  Advanced and New Simulation Methods in Vehicle Vibro-acoustics - Scientific Analysis, Experimental Verification and Development of Methodologies for the Industrial Application.  15.4.2006 - 14.4.2010  dr. Miha Boltežar  
228. EUREKA-project/id/3932  Production technology optimization for rollers from Semi High Speed Steel  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Jožef Vižintin  
229. FP6-SME-MAGFORGE-84910  Magnesium forged components for structural lightweight transport applications  1.7.2006 - 31.12.2009   
230. EUREKA-project/id/3038  Innovative And Advanced Technologies For Agriculture, Food And Feed Industries  1.1.2003 - 31.12.2009   
231. FP6-NMP-4M-74344  Multi-Material Micro Manufacture: Technologies and Applications  1.10.2004 - 30.6.2009  dr. Mihael Junkar  
232. IEE-EAST-GRS  Solar Thermal Applications in Eastern Europe  1.1.2006 - 31.12.2008  dr. Sašo Medved  
233. Preparatory Action-PR12310  Strengthening the Competitiveness of the Pomurje Region Through Innovation and Life Long Learning  1.1.2006 - 31.12.2008  dr. Igor Emri  
234. FP6-NMP-CEGRIS II-75556  Centreless grinding simulation part II  1.11.2005 - 31.10.2008  dr. Peter Krajnik  
235. FP6-NMP-PROHIPP-74380  NEW DESIGN AND MANUFACTURING PROCESSES FOR HIGH PRESSURE FLUID POWER PRODUCTS  1.6.2004 - 31.10.2008  dr. Janez Kopač  
236. COST-P10  Physics of Risk  8.12.2003 - 7.6.2008  dr. Igor Grabec  
237. FP6-NMP-VRL KCIP-80742  Virtual Research Lab for a Knowledge Community in Production  1.6.2004 - 31.5.2008  dr. Alojzij Sluga  
238. FP6-SME-PROBELL-107530  Maintenance and Protection of Bells  1.10.2005 - 31.3.2008  dr. Matija Fajdiga  
239. IEE-RES-E  Boosting green electricity in 11 European regions  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Vincenc Butala  
240. LEONARDO DA VINCI-ET4EB  Energy Training for European Buildings  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Sašo Medved  
241. IEE-SOLARGE  Enlarging Solar thermal systems in Multy-family houses, hotels, public buildings and social homes  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Sašo Medved  
242. INTERREG-NEAC  Network of EU Automotive Competence  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Matija Fajdiga  
243. LEONARDO DA VINCI-LASTED  Laser Technology Educational Network  1.1.2004 - 31.12.2007  dr. Janez Možina  
244. FP6-NMP-VIVA-75369  European Virtual Center for Innovation Excellence Assessment  1.7.2005 - 30.6.2007   
245. IEE-EU-CERT.HP  European Certified Heat-Pump Installer Implementation of an European Certification Scheme  1.1.2005 - 31.12.2006  dr. Alojz Poredoš  
246. IEE-AUDITAC  Field benchmarking and Market development for Audit methods in Air Conditioning  1.1.2005 - 31.12.2006  dr. Vincenc Butala  
247. FP5-INCO 2-PH-FDV-63712  Reducing, fuel consumption and air pollution of industrial furnaces by high efficiency pebble heaters and fluid-dynamical valve  1.9.2002 - 31.7.2006  dr. Matija Fajdiga  
248. FP6-SUSTDEV-CEERES-75657  Large-scale integration of RES-E and co-generation into energy supplies in Associated Candidate Countries  15.4.2005 - 14.7.2006  dr. Vincenc Butala  
249. FP5-EESD-PREVERO-67547  Experimental and cfd technology for preventive reduction of diesel engine emissions caused by cavitation erosion (PREVERO)  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Matija Fajdiga  
250. FP5-GROWTH-VTI-60404  The european virtual tribology institute (VTI)  1.1.2002 - 30.4.2005  dr. Franc Kosel  
251. FP5-GROWTH-HIPERTRACK-71070  Nas complement to contract number grd1 ct 2000-00389; high performance rail tracks (HIPERTRACK)  1.6.2002 - 31.1.2004  dr. Matija Fajdiga  
252. FP5-GROWTH-DROPLET WELD-51958  Droplet Weld an Environmentally Friendly, Lead - Free Joining Technology Using Metal Droplets.  1.3.2000 - 31.12.2002  dr. Franc Kosel  
253. FP4-INCO-35587  Recycling of Household Appliances with Emphasis on Reuse Options  1.2.1997 - 31.1.1999  dr. Karl Kuzman  
Raziskovalna oprema (90)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. 3D tiskalnik ProJet 3510 SD  2015  42294  dr. Franci Pušavec     Drugi javni in tržni viri 
2. BMF Precision, Inc., BMF microArch S240 10 micron 3D Printer - stereolitografski DLP 3D tiskalnik z ločljivostjo 10 um in delovnim območjem 100 x 100 x 75 mm  2022  184189  dr. Joško Valentinčič   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 20 
3. CTA anemometer  2004  39118  dr. Božidar Šarler   Sistemi za analize  Paket 11 
4. Diagnostična oprema za hidravlično olje  2019  36783  dr. Franc Majdič   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
5. Digitalni optični mikroskop z zajemom topografije  2018  90016  dr. Andrej Jeromen   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
6. Eksperimentalni laserski sistem za mikro-obdelave  2010  151583  dr. Matija Jezeršek   Sistemi s področja strojništva  Paket 14 
7. Elektrodinamični stresalnik s kontrolerjem za nadzor ne-Gaussovih processov  2020  118698  dr. Janko Slavič   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
8. Etalonski merilnik pretoka plina s pomičnim batom   2022  57693  dr. Jože Kutin   Raziskovalni sistemi  Paket 20 
9. FTIR - spektroskopija z Fourierjevo transformacijo  2022  118563  dr. Mihael Sekavčnik   Sistemi za analize  Paket 20 
10. Hitra termokamera  2021  172651  dr. Janko Slavič   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
11. Hitrotekoča video kamera  2022  74338  dr. Jernej Klemenc   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
12. Hitrotekoči sistem za spremljanje dinamičnih in termičnih procesov  2002  137863  dr. Iztok Golobič   Sistemi za analize  Paket 11 
13. Instrument Discovery DSC 2500 (Diferenčna dinamična kalorimetrija z vgrajenim avtomatskim vzorčevalnikom)  2021  62830  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti 
14. Kalibrator pospeškov z opremo  2014  20962  dr. Miha Boltežar   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri 
15. Kibernetsko-fizični obdelovalni sistem  2019  64121  dr. Rok Vrabič   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
16. Laboratorijska naprava SMART VISCOMETER  2022  40577  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
17. Laserska izvora z opremo  2005  106826  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
18. Laserski Dopplerjev merilni sistem za merjenje hitrosti zraka  2019  94733  dr. Jože Kutin   Raziskovalni sistemi  Paket 17 
19. Laserski izvori z opremo  2003  110185  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 11 
20. Laserski sistemi in merilni pribor  2015  14575  dr. Edvard Govekar   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
21. Laserski sistem za raziskave dielektričnega preboja v vodi   2021  48776  dr. Vid Agrež   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
22. Laserski sistem z velikim razponom repeticije ultrakratkih bliskov s spremenljivo dolžino za raziskave v optodinamiki  2022  182871  dr. Peter Gregorčič   Intenzivni svetlobni viri  Paket 20 
23. Merilna in računalniška oprema za specialna razvojna vrednotenja  2005  147774  dr. Marko Nagode   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
24. Merilna oprema za merjenje temparaturnih polj (termovizijska kamera)  2006  57452  dr. Andrej Kitanovski   Sistemi energetskega inženiringa (nejedrskega)  Paket 12 
25. Merilni sistem za 360° merjenje deformacij površin objektov na podlagi korelacije digitalnih slik  2019  60288  dr. Miroslav Halilovič   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 17 
26. Metalurški optični mikroskop ZEISS Axioscope 5 z dodatki  2021  44071  dr. Roman Šturm   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
27. Mikroskop na atomsko silo (atomic force microscope, AFM) z možnostjo kvantitativne analize mehanskih lastnosti inženirskih triboloških površin in mejnih filmov  2018  139934  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 17 
28. Modificiran ekstruder z regulacijo termo-mehanske obremenitve materiala  2005  156073  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 12 
29. Modularni raziskovalni hladilni sistem   2018  43555  dr. Andrej Kitanovski   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
30. Modularni raziskovalni sistem za analizo mikrofluidnih toplotnih stikal  2020  76359  dr. Andrej Kitanovski   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 18 
31. Modularni sistem za karakterizacijo izotropnih in anizotropnih termičnih lastnosti aplikativnih multifunkcionalnih materialov  2022  128084  dr. Andrej Kitanovski   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
32. Modulna robotizirana montažna linija  2021  81981  dr. Niko Herakovič   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
33. Multifunkcionalni merilni sistem za določanje časovno in frekvenčno odvisnih mehanskih lastnosti polimerov in kompozitov  2020  142656  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 18 
34. Nadgradnja MTS 100 kN sistema z enoosnim 25 kN servo-pulzirnim preskuševališčem   2016  236767  dr. Marko Nagode   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
35. Nano-točkovni konfokalni profilometer z visokoločljivo 3D digitalno mikroskopijo za sub-mikronske analize triboloških površin na realnih inženirskih komponentah  2021  120262  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 19 
36. Naprava za analizo degredacije biološko razgradljivih olj  2003  63890  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 11 
37. Naprava za izvajanje prilagojenih triboloških testov  2009  200307  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
38. Naprava za merjenje debelin "in-situ" mejnih mazalnih filmov v rangu nanometrske skale  2009  60193  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
39. Naprava za merjenje koncentracije števila delcev v izpušnih plinih vozil v realnem prometnem toku  2019  97337  dr. Tomaž Katrašnik   Sistemi za analize  Paket 17 
40. Naprava za merjenje trenja in 3D porazdelitve debelin elasto-hidrodinamičnih filmov v mikrometrskem območju  2020  158889  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
41. Naprava za raziskavo fretinga s pripradajočo opremo za analizo površin  2003  121515  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 11 
42. Naprava za testiranje baterij  2021  37132  dr. Marko Nagode   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
43. Napredni izdelovalni in testni sistem gorivnih celic  2021  157014  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
44. Oprema za nadgradnjo robotskega sistema v napredni 3D tiskalnik kovin  2021  166477  dr. Damjan Klobčar   Sistemi s področja strojništva   
45. Oprema za nadzor in procesiranja aktivnih optičnih vlaken z ohranjanjem polarizacije   2016  62379  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
46. Oprema za raziskave distribuiranega vodenja naprednih proizvodnih sistemov  2020  166774  dr. Primož Podržaj   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
47. Oprema za raziskave in karakterizacijo obrabnih mehanizmov na področju nanotribologije  2005  148442  dr. Mitjan Kalin   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 12 
48. Oprema za raziskave pametnih 3D natisnjenih vibracijsko in temperaturno obremenjenih struktur  2022  180871  dr. Janko Slavič   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
49. Optični brezkontaktni 3D mikroskop   2016  86010  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
50. Optično - laserski sistem za karakterizacijo hitrostnih razmer v posebnih makro in mini fluidnih sistemih  2022  202483  dr. Božidar Šarler   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
51. Pametni sistem nadzora izdelovalnega procesa, ki združuje podsisteme: diagnostično orodje odrezovalnega procesa, sistem diagnostike obremenitev obdelovalnega stroja, merilni sistem dimenzijske natančnosti končnih izdelkov s povratno zanko na odrezovalni/obdelovalni proces, ter fluorescenčna kamera za diagnostiko čistosti izdelkov  2020  170486  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
52. PEMS sistem  2015  21619  dr. Tomaž Katrašnik   Sistemi za raziskave na področju varstva okolja  Drugi javni in tržni viri 
53. Pikosekundni vlakenski laser s spremenljivo dolžino bliskov za optodinamske mikroobdelave  2016  58316  dr. Matija Jezeršek   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
54. Polirni stroj Ecoflow 80 AFC  2019  70914  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
55. Pozicionirno-analitični sistem za laserske nano-obdelave  2022  130678  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
56. Preizkuševališče Virtual  2019  38722  dr. Robert Kunc   Raziskovalni sistemi  Programi, projekti 
57. Profilometer - kontaktni merilnik hrapavosti  2022  95608  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
58. Profilometer optični 3D  2012  112860  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Drugi javni viri 
59. Programska oprema ANSYS za HPCFS  2011  165250  dr. Janko Slavič   Sistemi za programsko opremo  Drugi javni viri 
60. Pulzni dinamični generator tlaka kapljevine  2021  39088  dr. Jože Kutin   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
61. Ramanski spektrometer z optičnim mikroskopom  2022  139984  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
62. Reometrski sistem  2019  42724  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti 
63. Simulacijska oprema FlexSim GP  2022  27450  dr. Primož Podržaj   Sistemi za analize  Programi, projekti 
64. Sistem za 3D tisk s selektivnim laserskim pretaljevanjem kovinskega prahu  2021  468345  dr. Edvard Govekar   Sistemi s področja strojništva   
65. Sistem za analizo hitrih dogodkov pri prenosu toplote in snovi v vidnem in v infrardečem spektru   2016  65766  dr. Iztok Golobič   Sistemi za analize  Paket 16 
66. Sistem za analizo mikrodeformacij submikronskih vlaken pri termomehanskem obremenjevanju s pulznim laserjem  2003  81067  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 11 
67. Sistem za karakterizacijo tehnoloških procesov  2004  67031  dr. Edvard Govekar   Sistemi za zbiranje in analize podatkov, vključno s statistično analizo  Paket 12 
68. Sistem za karakterizacijo vedenja časovno-odvisnih materialov na nano in mikro skali (Nanoindenter – sistem za nanoin-dentacijo)  2011  134986  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
69. Sistem za popis integritete površin po mehanski in toplotni obdelavi  2006  151481  dr. Roman Šturm   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
70. Sistem za raziskave in analizo NIR in SWIR vlakenskih laserjev   2021  143222  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
71. Sistem za refunkcionalizacijo konstrukcijskih polimerov   2007  158686  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 13 
72. Sistem za spremljanje nestacionarnih procesov pri prenosu toplote in snovi z infrardečo hitrotekočo kamero  2020  117778  dr. Iztok Golobič   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 17 
73. Sistem za vizualno karakterizacijo obdelovalnih procesov in parametrov  2002  149198  dr. Edvard Govekar   Sistemi za zbiranje in analize podatkov, vključno s statistično analizo  Paket 11 
74. Skenirna naprava Cyclom s tipali  2002  34393  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 11 
75. Statično in dinamično preizkuševališče Step Engineering UD08  2021  95038  dr. Robert Kunc   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
76. Stereo vizualizacijski sistem za analizo visokofrekvenčnih pojavov s področja dinamike tekočin  2019  48190  dr. Matevž Dular   Sistemi za analize  Paket 17 
77. Strežnik supermicro SYS-1029TP-DTR  2021  22268  dr. Božidar Šarler   Centralizirani računalniški sistemi  Programi, projekti 
78. Stroj za oblikovanje z vbrizgavanjem XPLORE  2022  42517  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti 
79. Temperaturna komora z zahtevanim priborom, merilno in programsko opremo za mehansko analizo inteligentnih gradiv  2005  82276  dr. Miha Brojan   Sistemi za analize  Paket 12 
80. Tlačni senzor s procesno enoto  2004  25188  dr. Božidar Šarler   Sistemi za analize  Paket 12 
81. Vertikalni rezkalni center - visokohitrostni obdelovalni stroj   2011  115333  dr. Franci Pušavec   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Drugi javni viri 
82. VH1202 – Stacionarni merilec trdote  2020  19931  dr. Roman Šturm   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
83. Visokoločljiva hitra kamera za raziskave laserskih procesov, kavitacije in deformacij   2016  129761  dr. Matija Jezeršek   Raziskovalni sistemi  Paket 16 
84. Visoko natančni 3D mikro EDM (electircal discharge maschining) CNC obdelovalni stroj  2022  311100  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
85. Visoko prilagodljiv laserski obdelovalni sistem  2019  96697  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
86. Visoko-tog, visoko-precizen in visoko-hitrostni vertikalni obdelovalni center s 5 simultanimi obdelovalnimi osmi  2019  189100  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
87. Visokozmogljivi računski sestav HPCFS   2010  843256  dr. Janko Slavič   Centralizirani računalniški sistemi   
88. Vlakenski laser visokih moči z nadzorom in upravljanjem procesnih parametrov v realnem času  2019  126575  dr. Matija Jezeršek   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
89. Vrstični elektronski mikroskop (SEM) - z delovanjem pri nizkem vakuumu (LV-SEM) in EDS analizatorjem, z možnostjo analize z oljem kontaminiranih in neprevodnih vzorcev  2016  195200  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 16 
90. XRD System za merjenje zaostalih napetosti in zaostalega avstenita   2016  131167  dr. Roman Šturm   Intenzivni neutronski viri  Paket 16 
Mentorji mladim raziskovalcem (92)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00037  dr. JOŽE HLEBANJA  Konstruiranje  Raziskovalec 
2. 00063  dr. Viljem Kralj  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
3. 00089  dr. MIRAN OPREŠNIK    Raziskovalec 
4. 00094  dr. Janez Peklenik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
5. 00095  dr. RADISLAV PAVLETIČ  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
6. 00507  dr. HINKO MUREN    Raziskovalec 
7. 00786  dr. JANEZ DEKLEVA  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
8. 00798  dr. JOŽE ZUPANČIČ    Raziskovalec 
9. 00799  dr. Alojzij Sluga  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
10. 00800  dr. Igor Grabec  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
11. 00802  dr. Bogomil Pertot  Mehanika  Raziskovalec 
12. 00806  dr. FRANC CVETAŠ  Mehanika  Raziskovalec 
13. 00807  dr. Karl Kuzman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
14. 00808  dr. FRANC ROETHEL  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
15. 00809  dr. Igor Janežič  Konstruiranje  Raziskovalec 
16. 00812  dr. Jožef Vižintin  Konstruiranje  Raziskovalec 
17. 00818  dr. Branko Gašperšič  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
18. 00819  dr. Matija Fajdiga  Konstruiranje  Raziskovalec 
19. 00854  dr. Miha Žumer  Kemijsko inženirstvo  Raziskovalec 
20. 00956  dr. Peter Novak  Kemijsko inženirstvo  Raziskovalec 
21. 01153  dr. FRANC SCHWEIGER  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
22. 01649  dr. Janez Možina  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
23. 01696  dr. Ferdinand Trenc  Energetika  Raziskovalec 
24. 01698  dr. Franc Kosel  Konstruiranje  Raziskovalec 
25. 02034  dr. Miha Boltežar  Konstruiranje  Raziskovalec 
26. 02045  dr. Janez Tušek  Konstruiranje  Raziskovalec 
27. 02859  dr. Jože Duhovnik  Konstruiranje  Raziskovalec 
28. 02895  dr. DUŠAN POLJAK    Raziskovalec 
29. 03057  dr. Anton Kuhelj  Konstruiranje  Raziskovalec 
30. 03088  dr. Janez Kramar  Konstruiranje  Raziskovalec 
31. 03408  dr. Sašo Medved  Energetika  Raziskovalec 
32. 03430  dr. Janez Žerovnik  Matematika  Raziskovalec 
33. 03544  dr. Iztok Žun  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
34. 03551  dr. Janez Grum  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
35. 03553  dr. Dragica Noe  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
36. 03562  dr. Ivan Bajsič  Meroslovje  Raziskovalec 
37. 03569  dr. Mirko Čudina  Energetika  Raziskovalec 
38. 03923  dr. Anton Bergant  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
39. 04078  dr. Boris Štok  Mehanika  Raziskovalec 
40. 04101  dr. Božidar Šarler  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
41. 04107  dr. Janez Diaci  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
42. 04121  dr. Matija Tuma  Energetika  Raziskovalec 
43. 04316  dr. Igor Emri  Mehanika  Raziskovalec 
44. 05210  dr. Marko Starbek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
45. 05566  dr. Iztok Golobič  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
46. 05911  dr. Zlatko Kampuš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
47. 06415  dr. Alojz Poredoš  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
48. 06765  dr. Peter Butala  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
49. 06883  dr. Janez Kopač  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
50. 07335  dr. Zoran Kariž  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
51. 08782  dr. Edvard Govekar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
52. 09006  dr. Mihael Junkar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
53. 09129  dr. Vincenc Butala  Energetika  Raziskovalec 
54. 09218  dr. Janez Oman  Energetika  Raziskovalec 
55. 09286  dr. Brane Širok  Mehanika  Raziskovalec 
56. 09806  dr. Ivan Prebil  Konstruiranje  Raziskovalec 
57. 10978  dr. Roman Žavbi  Konstruiranje  Raziskovalec 
58. 11228  dr. Rok Hrovatin  Meroslovje  Raziskovalec 
59. 11664  dr. Jože Tavčar  Konstruiranje  Raziskovalec 
60. 11809  dr. Ciril Arkar  Energetika  Raziskovalec 
61. 13026  dr. Roman Šturm  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
62. 13469  dr. Marko Nagode  Konstruiranje  Raziskovalec 
63. 14342  dr. Mihael Sekavčnik  Energetika  Raziskovalec 
64. 14556  dr. Mitjan Kalin  Konstruiranje  Raziskovalec 
65. 14764  dr. Nikola Jakšić  Mehanika  Raziskovalec 
66. 15163  dr. Uroš Stritih  Energetika  Raziskovalec 
67. 15269  dr. Bojan Podgornik  Materiali  Raziskovalec 
68. 15646  dr. Rok Petkovšek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
69. 15696  dr. Tadej Kosel  Tehnika  Raziskovalec 
70. 16334  dr. Jernej Klemenc  Konstruiranje  Raziskovalec 
71. 17076  dr. Davorin Kramar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
72. 18580  dr. Andrej Kitanovski  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
73. 18836  dr. Marko Hočevar  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
74. 20047  dr. Jože Kutin  Meroslovje  Raziskovalec 
75. 20270  dr. Andrej Jeromen  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
76. 20441  dr. Damjan Klobčar  Konstruiranje  Raziskovalec 
77. 20443  dr. Miroslav Halilovič  Mehanika  Raziskovalec 
78. 21238  dr. Matija Jezeršek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
79. 23010  dr. Janko Slavič  Konstruiranje  Raziskovalec 
80. 23468  dr. Tomaž Katrašnik  Energetika  Raziskovalec 
81. 23469  dr. Henri Orbanić  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
82. 23471  dr. Matevž Dular  Energetika  Raziskovalec 
83. 24560  dr. Miha Brojan  Konstruiranje  Raziskovalec 
84. 24749  dr. Franc Majdič  Konstruiranje  Raziskovalec 
85. 25450  dr. Nikola Vukašinović  Konstruiranje  Raziskovalec 
86. 25463  dr. Tomaž Požar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
87. 26559  dr. Franci Pušavec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
88. 29047  dr. Domen Šeruga  Konstruiranje  Raziskovalec 
89. 30833  dr. Umut Hanoglu  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
90. 31322  dr. Marko Šimic  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
91. 32070  dr. Janez Kogovšek  Konstruiranje  Raziskovalec 
92. 34656  dr. Jovan Trajkovski  Konstruiranje  Raziskovalec 
Zgodovina ogledov
Priljubljeno